Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin

Ciekawa teoria powodu zapoczątkowania korekty. #zabbawola

Ostatni tydzień przyniósł spadek $btc do ok. 65k$, wywołany mniejszym napływem do ETF-ów i obawami rynku przed polityką FED 'dłużej wyższych' stóp procentowych. Krążyły też plotki o nieudanym handlu spreadowym dużego funduszu, prawdopodobnie North Rock Digital.

Najprawdopodobniej fundusz North Rock Digital, grał spread trade czyli strategię polegająca na jednoczesnym kupowaniu i sprzedawaniu różnych instrumentów finansowych, aby skorzystać z różnicy w ich cenach.

Fundusz próbował skorzystać z różnicy w cenach pomiędzy akcjami MicroStrategy (MSTR) a ceną Bitcoina (BTC). Strategia zakładała długą pozycję na Bitcoinie (czyli zakład, że cena wzrośnie) i krótką na MSTR (zakład, że cena spadnie). Licząc że premia za MSTR spadnie wraz z pojawieniem się ETF-ów.

Niestety, rynki poruszyły się przeciwnie do oczekiwań, co spowodowało duże straty i wymusiło zamknięcie pozycji na btc i mstr.

Florian Bruce: "Fundusz hedgingowy założył handel spreadowy tuż przed zatwierdzeniem ETF: Długie BTC i Krótkie MSTR. Pomysłem za tym było, że MSTR spadnie przez ETF podczas gdy BTC wzrośnie."

Andrew Kang: "Wygląda na to, że fundusz przepuścił dziś ponad 1 miliard dolarów na spreadzie MSTR-BTC. Pokryli go na zamknięciu, co jest powodem, dla którego BTC spadł, a premia MSTR wzrosła do maksimów. PNL zgromadzony przez bazującego Saylora zostanie wprowadzony z powrotem do BTC."

Spadek premii był z 50% sprzed etf do 13% po etfach, a teraz osiągnął szczyt obecnie 70%.

Jak ja to odbieram? Bullish, rynek się oczyszcza, wskaźniki mogły się wychłodzić. Saylor wypuszcza dodatkowe akcje firmy za 800 mln $ za które kupi $btc.


@paul_crow X
  • 11
  • Odpowiedz
@nicspecjalnego: spadki są bo spadła ilość hajsu w obiegu. Sprawdźcie sobie WRESBAL i Reverse repo. Na twitterze jest jeden polski analityk który fajna analizę tego zrobił. Dzięki niemu dzień przed spadkami sprzedałem wszystkie bagi ( ͡° ͜ʖ ͡°) W skrócie teraz spadki do końca miesiąca, potem pompa przez ~3 miesiące i bessa.
  • Odpowiedz