Wpis z mikrobloga

Cześć
Mam kilka urządzeń z zigbee w mieszkaniu w tym "bieda alarm" - czujnik ruchu wykrywający otwarcie drzwi. chciałbym też taki czujnik ruchu założyć sobie w piwnicy w bloku - problem w tym że do piwnicy mam 3 piętra w dół i jakieś 20 metrów w poziomie - po drodze stropy żelbetowe, szyb windy, klatke schodową. Jest jakaś opcja żeby rozszerzyć zasięg na tyle żeby mi złapało czujnik ruchu w piwnicy?
#zigbee #tuya #smarthome
  • 3
  • Odpowiedz
@Fire_N: Słabo w zigbee. Tylko urządzenia zasilane z sieci działają jako repeater. Nie wiem jak z "obcymi" urządzeniami, czy przekazują sygnał nieznanych sieci sprzętów, musisz spróbować, a nuż któryś sąsiad poniżej wystarczająco popchnie sygnał.
  • Odpowiedz
@Fire_N: chyba nic z tego nie będzie. jedyne co widzę do zrobienia to czujnik z kartą sim, ale to i wiekszy koszt no i pewnie zasilanie z baterii odpada. zwłaszcza jak słaby zasięg bo urządzenia sim najwięcej zjadają baterii gdy próbują odzyskać zasięg.
  • Odpowiedz
@hoodoovoodoo: Nie. Urządzenia z innej "sieci" nie przekażą sygnału.

@Fire_N Realnie poza dogadaniem się z sąsiadami aby włożyli do gniazdka twoje urządzenie zigbee aby działało jako repeater (powinno dać radę między piętrami) nie widzę innej opcji przedłużenia na tyle zasięgu zigbee. I to o ile uda ci się dogadać z sąsiadami.

Na twoim miejscu spróbował bym z LoRa, ale to trochę wyższa szkoła jazdy i nie daję gwarancji czy sygnał przebije
  • Odpowiedz