Wpis z mikrobloga

#budowlanka #januszebiznesu #heheszki
Ojciec ociepla sobie dom. Wcześniej położyli styropian, a od kilku dni robią elewację. Pogoda, taka sobie, ale wiadomo doświadczenie ekipy robi swoje więc oni się znają i skończą robotę, bo potrzebują rusztowania.

Są w połowie i chłop upomina się o finanse. Ojciec, że zapłaci jak wystawi mu fakturę, skończą resztę i zdejmą rusztowania. Bo wypada zweryfikować pewne smugi. (Może to być od rusztowania)

Fachowiec nazywa go oszustem i że zapamięta go na całe życie. Faktur za materiał nie wystawi, bo nie ma. Wystawi fakturę, jak zrobi i u innych, im nie wystawi, ale przyjedzie na białym koniu z fakturą. xd

Ja się tylko zastanawiał, co oni na tym etapie #!$%@?ą, bo powiedział ojcu, że elewację łatwo zepsuć.

A Wy wykopi, gdyby wam wykańczali dom, to co byście zrobili?

Wiec jak?

  • Zapłaciłbym i niech koncza robotę. 12.5% (5)
  • Niech kończy robote i wystawia fakture. 87.5% (35)

Oddanych głosów: 40

  • 6
  • Odpowiedz
@Fox7er osobiście jechać z fachurą, choć mam mocne obawy że #!$%@? coś na koniec. Ale zawsze można #!$%@? pozglaszac anonimowo i niech zdycha prywaciarz
  • Odpowiedz
@Fox7er: Brałbym fakturę oczywiście. Mnie, programiście20k to co chwile wypominają, że płacę te nędzne 12% podatku, a te cwaniaki opierniczają kilka fuch w miesiącu, ryczałtu płacą od tego 8.5%, a dalej połowa roboty to lewizna. Faktura ma zawsze być. Pomijam już fakt, że jak coś się potem spieprzy, to oni mają to w dupie, bo nawet im nie udowodnisz, że to oni robili.
  • Odpowiedz
@Fox7er: po pierwsze nie awanturował bym się. Po drugie na miejscu wykonawcy wystawił bym max proforme. Jeśli było by to przed wykonaniem całości prac. Faktur za materiały nie musi dawać jeśli się tak nie umawialiście, tylko fakturę za robotę + materiały.
  • Odpowiedz
  • 0
@yazir Faktury za materiał pewnie brał na kogoś innego, aby ten ktoś miał zwrot z termomodernizacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciężka sprawa. Bo z kimś takim popadniesz w konflikt i jak on spokojnie ma dokończyć swoją pracę?
  • Odpowiedz
@Fox7er: z ciekawości, nie ustalane były transze płatności? Domyślam się że z fakturą to zagrywka pod o będzie 23% taniej skoro nie ma.
Co do materiałów to firmie opłaca się brać na siebie bo kupuje z vat23 powiedzmy, a przy wystawianiu faktura jest wystawiana z vatem 8%, bo to usługi które mają obniżony vat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@yazir Nie pytałem jeszcze co ustalali między sobą. Ojciec się pewnie #!$%@?ł, że zamiast przyjąć w kwietniu, gdy temperatury będą wyższe przyszli teraz kłaść elewację.
Chłop nie jest vatowcem. Dlatego kombinuje, żeby nie przekroczyć limitu.
  • Odpowiedz