Wpis z mikrobloga

czesc mirki mój 970 chyba dokonał dzisiaj żywota i muszę kupić nową grafikę, zastanawiam się tylko nad producentami, ktoś z was się orientował, a może ma i jest w stanie polecić?;
- Gigabyte RTX 4060 (https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-4060-eagle-oc-8gb-gddr6-gv-n4060eagle-oc-8gd-12960745/ )
- PNY RTX 4060 (https://www.morele.net/karta-graficzna-pny-geforce-rtx-4060-xlr8-gaming-verto-epic-x-rgb-oc-8gb-gddr6-vcg40608tfxxpb1-o-13120685/ )

Na plus Gigabyte to duża popularność i dużo opinii, z kolei o PNY piszą, że ma trochę lepsze chłodzenie + RGB, a to całkiem miły dodatek.
Co byście wybrali na moim miejscu?

#komputery #kartygraficzne #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
mój 970


@kiedys_bede_bogaty: zakładam że reszta zestawu też pamięta czasy Jezusa i grasz w FHD

3060Ti lub 3070 - ale z drugiej ręki, nie nowa. Może jeszcze dorwiesz coś nawet na gwarancji. To ma trochę większy sens tutaj
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: Bo Ty stoisz w miejscu, a cała reszta zapieprza do przodu i to 3.5GB w końcu nie wystarczy gdy będziesz chciał zagrać w coś nowszego.

Poza tym 4060, to ścierwo które ma szynę PCIe i szynę pamięci obciętą o połowę? Miej rozum i godność człowieka OPie. Niektórzy bardziej uczciwi producenci jak Gainward czy Palit nie ukrywają prawdy i dają taką złączkę PCIe jaką w rzeczywistości wykorzystujesz.

Niestety perfidny zabieg Nvidii
supra107 - @kiedysbedebogaty: Bo Ty stoisz w miejscu, a cała reszta zapieprza do przo...

źródło: pr_2023_11_6_10_58_59_979_02

Pobierz
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: Jak Nvidia to szukać używek z poprzedniej generacji, a jak nówki to rozmyśleć wybór AMD i nie dawać zielonym złamanego grosza. Nvidia obecnie pluje na rynek budżetowy, czasy gdy kart xx60 kosztowała 1300zł już dawno minęły. Ewentualnie podbij do użytkownika @ majk3l, podasz budżet i potrzeby to lepiej doradzi.

4060 bym nie kupował nawet jeżeli spełniałby moje wymagania bo to jak dawać sobie pluć w twarz. Moja stara 1060 ma
  • Odpowiedz