Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#medycyna #pomocy #warszawa
Mam straszny problem i boję się ogromnych kosztów leczenia lub cierpień na NFZ. Od kilku miesięcy jest mi zimno w temperaturze poniżej 24 stopni. Na początku wydawało mi się że to przez pogodę ale okazuje sie ze nawet podczas tych ciepłych dni coś jest nie tak. Z reszta w całym moim życiu raczej byłem mało wrażliwy na mróz aż do teraz. A problem wydaje sie pogłębiać. Do tego stopnia, że przy około 20 potrafię dostać dreszczy. Szczególnie rano. Mniej więcej wiem w jakim kierunku powinienem się badać, ale zastanawiam się od czego zacząć, i jak nie wydać setek złotych na konsultacje. Mam też inne mniej widoczne na pierwszy rzut oka objawy jak nagłe zmiany nastrojów, problemy z trawieniem. W Luxmed np tylko pakiet rozszerzony za 3795 rocznie dałby mi komplet badań i specjalistów żeby to zdiagnozować (gastrolog, endokrynolog lub neurolog). Ale może wystarczy jeden i jakieś dobrze wybrane badania. Jestem zasłużonym honorowym dawcą krwi, ale poza tańszymi niektórymi lekami nigdy nie udało mi się na to nic uzyskać w NFZ np szybszej wizyty, choć ustawa jasno mówi i przyjmowaniu poza kolejnością. Zdaje się ze jest znacznie więcej osób uprzywilejowanych i z problemami niż „zdrowy koń” który oddał 9 litrów i jest się na dnie kolejki uprzywilejowanej, a więc de facto nie poza kolejnością. Podczas tych objawów nie oddawałem krwi i nie chciałbym będąc ewidentnie chory wykorzystywać badania kwalifikującego jako darmowej morfologii ponieważ nie mieści sie to w mojej moralności (strata czasu placówki żeby tylko mnie zdyskwalifikować). Chce najpierw zrobić badania prywatnie a potem wybrać specjalistę i je skonsultować…. Jakie badania wykonać?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Luxmed to gówno. Będziesz czekał podobnie co na NFZ. Pierwszy pomysł, to problemy z krążeniem. Reszta może być wynikiem stresu, jaki powoduje pierwotna choroba i Twoje nerwy z tym związane.

Idź do lekarza pierwszego kontaktu i zacznij działać. Jak dostaniesz skierowanie do specjalisty, mówisz że mam ZHDK III i oczekujesz wizyty w ciągu 7 dni, jak będą fikać, mówisz że poprosisz odmowę na piśmie, bo uderzysz z tym do NFZ.
  • Odpowiedz