Wpis z mikrobloga

Rosyjskie pociski nad Ukrainą i potencjalnie nad Polską to bardzo gorący temat, dlatego mylę, że warto zaprezentować w jakiej sytuacji będziemy w przyszłości.

Tak naprawdę największym zagrożeniem są dla Polski pociski balistyczne (Iskandery, Kindżały, Cyrkonie i podobne), które zestrzeliwać mogą tylko systemy Patriot. Można przypuszczać, że to właśnie te pociski zostałyby użyte przeciw najważniejszym celom w kraju. Patrioty posiadają ograniczony zasięg przy zwalczaniu pocisków balistycznych, który oficjalnie wynosi 60 km. Pozwoliłem więc sobie sporządzić mapkę, która czysto amatorsko przedstawi jak wyglądałoby pokrycie naszej przestrzeni powietrznej.

Będziemy mieć 8 baterii, dla których wybrałem następujące strategiczne obszary:
- Świnoujście (gazoport)
- Gdańsk/Gdynia (naftoport, baza Marynarki Wojennej, w przyszłości elektrownia atomowa),
- Poznań (lotnisko w Krzesinach, centrum obsługi Abramsów),
- Płock (rafineria),
- Warszawa (stolica i ośrodek decyzyjny),
- Stalowa Wola (rejon kluczowych zakładów zbrojeniowych, w tym HSW),
- okolice Radomia (przemysł zbrojeniowy),
- aglomeracja śląska (przemysł zbrojeniowy i inny).

Macie lepsze koncepcje na wykorzystanie Patriotów? ;) Pominąłem wiele celów cywilnych oraz lotnisko w Łasku, czy Powidzu.

#ukraina #polska #wojskopolskie #militaria #armia #ciekawostki
wjtk123 - Rosyjskie pociski nad Ukrainą i potencjalnie nad Polską to bardzo gorący te...

źródło: mim104

Pobierz
  • 126
@wjtk123
A teraz inaczej.
Żeby rozważyć rozmieszczenie trzeba zdecydować, czy bronimy się sami, czy liczymy na pomoc sojuszników.
Jeżeli to pierwsze to nie ma co dywagować, mamy zwyczajnie #!$%@?.
W wypadku tego drugiego, mając tak ograniczone środki trzeba wybrać to, czego nie możemy zastąpić szybko.
-odpadają lotniska i porty (samoloty można przebazować do Rammstein, tam Amerykanie na pewno dobrze będą chronić. A te co już muszą być w Polsce, niech operują na
Z jednej strony jestem w zasięgu ochronnym, z drugiej strony niedaleko miasta mam zakłady chemiczne które ponoć mogą zrobić krater z mojego miasta jakby odpowiednia rzecz wybuchła a przynajmniej jest takie urban legend wśród pracowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko git ale pamiętaj, że pociski hipersoniczne Rosjan to są hipersoniczne tylko w czasie dolatywania do celu. W terminalnej fazie kiedy są już nad celem zwalniają do prędkości standardowego Iskandera i z tym Narew sobie poradzi, więc imo nie tylko Patrioty. Mieczniki, Redzikowo, F-16 i F-35 również będą zwalczać takie rakiety.
@murison:

no we wrocku sa jakieś chyba fest magazyny - RBLOG czy tam WOG . to może jednak czymś to przykryją...


W planach jest, żeby od 2025 roku we Wrocławiu była na stałe amerykańska baza na lotnisku a samo lotnisko jest wyznaczone jako główny hub przeładunkowy dla NATO wiec powinno być przykryte patriotami