Wpis z mikrobloga

Tak oto wygląda równouprawnienie w praktyce - panie wychodzą z pracy o godz. 11:00, panowie pracują do końca :) Dzięki temu inkluzywnemu rozwiązaniu panowie, zamiast zająć się obsługą swoich zadań, będą "ogarniać pracę urzędu" czyli odbierać telefony i tłumaczyć ludziom, że ich sprawy nie zostaną dziś załatwione, bo 85% urzędu zostało oddelegowane do mycia okien i gotowania żurku.

Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni pozdrawiają pozostałych pracowników budżetówki, którzy przy okazji tego jak i wszystkich pozostałych świąt zostają dłużej w pracy za karę, że urodzili się z niewłaściwymi genitaliami. Wesołego Alleluja!

#seksizm #pieklomezczyzn #niebieskiepaski #rownosc #dyskryminacjamezczyzn niby #budzetowka ale jednak #januszebiznesu
zszargane-nerwy - Tak oto wygląda równouprawnienie w praktyce - panie wychodzą z prac...

źródło: rownosc

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@Tyrande:

przecież to stary mem, taki urban legend xD

Pracowałaś kiedyś w budżetówce albo znasz kogoś kto pracował? Zdziwiłabyś się jak nadal jest to aktualne.

specjalnie op date zacenzurował, bo pewnie będzie tam 2002 czy coś xD

Nawet nie przyszło mi to do głowy. Gdybym chciał w ten sposób manipulować to edytowałbym screena.
  • Odpowiedz
i siedzenie cicho z przyzwoleniem na traktowanie jak śmieć jest rozumiem rozwiązaniem tego problemu?


@Morf: Nie, dla większości osób rozwiązaniem tego problemu jest zmiana pracy albo przeprowadzka do dużego miasta gdy osiągnięta zostanie masa krytyczna #!$%@?.

Szkoda życia na walkę z wiatrakami i zmianę mentalności organizacji, łatwiej jest znaleźć po prostu zdrową organizację.
  • Odpowiedz
  • 2
@wykolejony w mieście powiatowym? I gdzie znajdziesz pracę?;)
A może chcesz głośno zaprotestować? Z pewnością ktoś z twojej rodziny pracujący w budżetówce ucieszy się kiedy dostanie wypowiedzenie.
Układy w powiatowych miastach jest dramat.
  • Odpowiedz
przecież to stary mem, taki urban legend xD

specjalnie op date zacenzurował, bo pewnie będzie tam 2002 czy coś xD


@Tyrande: Z ciekawości - rzuciłeś losowym rokiem?
Bo w ostatnich 100 latach tylko cztery razy wystąpił Wielki Piątek też 29 marca i rok 2002 jest jednym z nich :D
  • Odpowiedz
@thewickerman88: dokładnie, jest to podwójnie szowinistyczna praktyka: raz wobec mężczyzn, bo mają zostać dłużej w pracy i dwa wobec kobiet, bo zarząd traktuje je wszystkie jako kury domowe, które muszą ogarniać dom przed świętami.
  • Odpowiedz
@thewickerman88:

tak to działało z 50 lat temu przy "stereotypowym" podziale ról. Teraz baby ani nie sprzątają ani nie gotują bo przecież równouprawnienie mamy i chłop też może ogarniać święta.


U mnie równouprawnienie wygląda tak, że żoną tradycyjnie "damskie" obowiązki, tzn. sprzątanie, zakupy, dzieci, gotowanie itp. dzielimy po połowie, natomiast te tradycyjnie męskie w stu procentach przypadają mnie¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Xing77: reguły gry się zmieniły, dzisiaj kobiety nie szanują mężczyzn, mężczyźni pracują często w domu na równi z kobietami, powinniśmy iść w kierunku równouprawnienia
  • Odpowiedz
natomiast te tradycyjnie męskie w stu procentach przypadają mnie


@coundel_bury: rozumiem, że te "tradycyjnie męskie" wykonuje się tak samo często jak "tradycyjnie damskie"?
  • Odpowiedz
Kiedy pracowałem w fabryce smrodu, było to samo. Na nocce przed wigilią puszczano kobiety o 2 w nocy, bo "one muszą sprzątać i gotować". Miały wpisane 8 h. Jak powiedziałem, że mieszkam sam, muszę sprzątać i upiec ciasto, to kierownik się ze mnie śmiał.
  • Odpowiedz
@Cadfael: Nie, ale wymagają pewnej wiedzy, z którą nikt się nie rodzi, a której przyswojenie zajmuje dużo czasu zanim się za coś weźmie. Ja sobie obiad ugotuję, ale dziewczyna nie naprawi za mnie reflektora w aucie, chociaż tez mogłaby siąść i rozkminić układ elektryczny żeby to zrobić.
  • Odpowiedz