Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@MercedesBenizPolska
Poddałem się :(
Sporo czytałem i widzę, że dziś już nie ma 7 row keyboards :(
No nic, chyba będę musiał się pogodzić z klawiaturą ThinkPad L15 (6:row), bo on wciąż wiedzie prym na mojej liście notebooka do kupienia (nie w kontekście, że to najlepszy notebook na świecie, ale w kontekście jakości do ceny).
  • Odpowiedz
@Adaslaw:

classic 7 rows keyboard

Czy te 7 rzędów liczone jest od spacji do funkcyjnych czy od kursorów do funkcyjnych. Nie wiedziałem, że i w ten sposób dzieli się typy klawiatur.

współczesne laptopy

Od / do kiedy (np. rok produkcji / wiek) uznajesz jakiś model za współczesny?

Richtig_Piwosz - @Adaslaw: 
classic 7 rows keyboard
Czy te 7 rzędów liczone jest od s...

źródło: ThinkPad T440p

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
Czy te 7 rzędów liczone jest od spacji do funkcyjnych czy od kursorów do funkcyjnych. Nie wiedziałem, że i w ten sposób dzieli się typy klawiatur.


@Richtig_Piwosz:
Wiesz, każdy fan ThinkPadów (ja trochę się do nich zaliczam) doskonale wie i pamięta 7 rzędowe klawiatury w starych ThinkPadach :)
Załączam porównanie 7 rzędowej (po lewo) ze współczesną 6 rzędową (po prawej).
Adaslaw - >Czy te 7 rzędów liczone jest od spacji do funkcyjnych czy od kursorów do f...

źródło: PXL_20230617_141126297.MP_-scaled-e1687011511191

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Od / do kiedy (np. rok produkcji / wiek) uznajesz jakiś model za współczesny?


@Richtig_Piwosz:
Dla mnie to modele sprzed roku czy maksymalnie dwóch, ale nie ma to tu kompletnie żadnego znaczenia. Ty określasz siebie jako kolekcjonera - amatora i ja to rozumiem. Ja natomiast w tym momencie szukam komputera do pracy, czyli pociągowego woła.

A do dziś moim głównym komputerem jest ThinkPad X220 kupiony w 2013 :D
  • Odpowiedz
  • 0
t16 g2 mozna czasami w dorbych pirniadzach dostac


@MercedesBenizPolska: Właśnie w swoim przeglądzie dostępnych notebooków z rodziny ThinkPad jestem teraz na serii ThinkPad T. I faktycznie, te T16 (gen 1 i gen 2) są warte uwagi i chyba też wrzucę je na swoją krótką listę notebooków, z których kupię sobie komputer dla siebie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MercedesBenizPolska tak się składa, że jestem fanem AMD, zatem z chęcią wybiorę model oparty na Ryzen :)

Czemu tu polecsz AMD? Chodzi Tobie o wydajność, kulturę pracy czy może brak obecnie znanych luk bezpieczeństwa w najnowszych Ryzenach? Bo chyba w najnowszych Ryzenach dotąd nie odkryli luk. Jak się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.
  • Odpowiedz
@Adaslaw:
Pamiętam, ale nie spotkałem się z tą nazwą. Trochę ponad rok temu w swojej kolekcji miałem L420 z taką klawiaturą. I o ile się nie mylę, to jeszcze mam T410 lub T420. Musiałbym sprawdzić ale w tej chwili śpi na nich mój pies ;]

T440p i3-4000M 8 gb ddr3 ssd;
T440s I5-4210U 12 gb ddr3 ssd;;
T460s i5-6200U 12 gb ddr4 ssd;
T450s I5-5200U 12 gb ddr3 ssd;
T540p i7-4600M
  • Odpowiedz