Wpis z mikrobloga

Zdecydowałem, że chyba biorę ThinkPada E14 Gen 6, 14 generacja Intela Core Ultra 7 155H, dwa sloty wymiennej pamięci łącznie do 64 GB, DDR5. Proszę o krytykę. Wiem, że zaraz mnie #!$%@?, że cena / jakość lepszy AMD, a w ogóle zamiast ThinkPada można dostać coś lepszego itd. itp.

Lapek został dopiero kilka dni temu zapowiedziany przez Lenovo. Zakup planuję za jakieś 6-12 miesięcy jak zostanie oficjalnie wydany, pojawią się sterowniki, testy i cena trochę spadnie.

#laptopy #thinkpad #komputery #intel #sprzetkomputerowy
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha: Myślę, że około 4000-4500 zł. Ten sam thinkpad tyle, że Gen5 z najmocniejszym intelem pod ten laptop, kosztuje około 3500-4000 zł teraz. Nie sądzę, że Lenovo jakoś mocno podbije cenę. Seria E to laptopy mocno budżetowe, a ten model to 14 cali.
  • Odpowiedz
@mirekpngtif: no to też właśnie, czy warto czekac na serie e?

ja wiem, ze thinkpad, ale na rynku jest sporo fajnych laptopow. Przesiadlam sie z thinkpada na huawei matebook i jest miodzio.
  • Odpowiedz
@mirekpngtif: powodzenia

ale podejdz do sklepu zobaczysz ze seria e nie umywa sie do starych thinkpadow

wgl na spróbę kup np huawei matebook z ich sklepu, masz 14 dni na zwrot, moze ci sie spodoba
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha: To akurat bardzo dobry protip. Pojadę do mediamarktu i trochę pomacam laptopy. Mój to generacja sprzed 12 lat, więc lata świetlne. Miałem wcześniej w pracy thinkpada z czasów 2015 i był też bardzo solidny. Teraz wymienili nam lapki na acery i dla mnie to plastikowe gówno (no ale to też zależy od serii, a nie tylko marki). Trzeba będzie samemu podotykać i popatrzeć.
  • Odpowiedz
etlne. Miałem wcześniej w pracy thinkpada z czasów 2015 i był też bardzo solidny


Przecież 2015 tobokolice T440 ... jak Ty solidność do takiego thinkpada porównujesz to Ty koniecznie idź do sklepu.
  • Odpowiedz