Wpis z mikrobloga

Typowe miasteczko w Polsce:


@acars: Żeby aż tyle. Tutaj jest całkiem spory potencjał, widać jakiś dawny przemysł, jakaś niegdysiejszą świetność, coś się działo tylko obecnie jest zasrane. Sęk w tym ze tak nie jest. Typowe miasteczko na sporych obszarach tego kraju i to przeważenie (raczej nieprzypadkowo) tam gdzie szeroko rozumiane wpływ niemieckie w ciągu wieków były najmniejsze, wygląda jak gówno w lesie, taki przedsionek tych wszystkich beznadziejnych, ruskich Muchosrańsków.
  • Odpowiedz
@Klepajro: włochy mają ponad 50% światowego dziectwa na liście unesco. We włoszech dzieci chodza do partku robić wykopaliska i jak cos znajdą to fajnie. W polsce z najlepszymi intecjami i pozwoleniami można w pakować się w kłopoty.
  • Odpowiedz
@topikPajak bo tu właśnie chodzi o skalę, co z tego że w Polsce jest sporo ładnych zabytków, ładnych rynków, góry, morze, jeziora jak z jednego miejsca do drugiego jedzie się cały dzień. To nie o to chodzi w wakacjach by jechać z krakowawskiego lotniska do zakopanego, a potem 8h by zobaczyć jeziora na mazurach.
We Włoszech wszystko jest na miejscu, jak nie będzie zabytków to masz ładne widoki. Ja nim dojadę do
openordie - @topikPajak bo tu właśnie chodzi o skalę, co z tego że w Polsce jest spor...

źródło: IMG_20230806_191125

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@deziom w Paryżu nie byłem, ale Rzym mimo niewyobrażalnej liczby zabytków jest naprawdę brudny, to już pierwsze lepsze miasto >100k w Polsce jest czyściejsze xD
  • Odpowiedz
@open_or_die a czy po swojej okolicy też tak jeździsz bez celu i zwiedzasz? Bo większość ludzi tylko na wakacjach coś takiego robi, to nie dziwota, że im się własny region dobrze nie kojarzy.

Z reszta nawet piszesz z zachwytem o miastach z tysiącletnią historia, jakby w Polsce takich nie było xd
  • Odpowiedz
no i to właśnie tylko pokazuje że ty nigdzie nie byłes xD sam Paryż to już w centrum jest mega syf o miastach we Włoszech nawet nie ma co wspominać.


@Klepajro: Poziom wysprzątania jako atrakcja przyciągająca obcokrajowców xD
Jak się chce gdzieś żyć, to się na takie rzeczy zwraca uwagę. Jak się chce coś fajnego zobaczyć, czegoś doświadczyć, to dla takiego Amerykanina sam Paryż albo sam Rzym, choćby i śmierdziały, tonęły
  • Odpowiedz
ładnych rynków


@open_or_die: Jakich ładnych rynków, człowieku, w miasteczkach sporej części tego kraju prawo magdeburskie było tak słabo zakorzenione, że zabłocony plac z rachityczną zabudową wokół, który może jeszcze przez trochę czasu po średniowieczu był określany mianem rynku, w XIX wieku i później został z jakiejś przyczyny przemianowany na plac Wolności, plac Piłsudskiego i zamieniony w park, bo ratusz nigdy tam raczej nie stał, a zabudowa drewniana jak już była zastępowana
  • Odpowiedz
@open_or_die: niejednokrotnie miałem polemikę z kumplem, takim typowo lokalnym, polskim patriotą, który cisnął z ludzi, że "hurr durr jeżdżo po świecie a Polski nie znajo!!!!111" o jakości polskich atrakcji vs zagranicznych. Sam nie jeździł za granicę, głównie dlatego że wymagało to lepszego planowania, organizacji no i nie miał prawa jazdy. Tak czy inaczej twierdzenie, że Polska to najpiękniejszy kraj na Ziemi, kraina mlekiem i miodem płynąca to jest oszukiwanie samego siebie
  • Odpowiedz
@wstanczyk jestem z lubelskiego, dokładnie z okolic Biłgoraja. Tam nie ma nic do zwiedzania, jakiś rynek w Lublinie, może lańcut, przereklamowane roztocze od którego dostaje drgawek (swoją drogą mam za blokiem coś porównywalnego do szumów nad Tanwią i jest to traktowane jak zwykły strumyk, a nie atrakcja jak na roztoczu) bo drogi są tragiczne i odechciewa się wszystkiego. Zwiedziłem Polskę wzdłuż i wszerz, jest sporo miejsc do oglądania ale to nie są
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin Barcelona ma swietna architekture ale jest zaniedbane, wali uryną i trawą, brudno, od groma kolorowych naciagaczy. Milej mi sie spedza czas np w Zakopcu
  • Odpowiedz