Wpis z mikrobloga

Jakie są najlepsze sprawdzone metody sortowania klocków? Mam do przejrzenia z jakieś 10 kilo. Głównie ninjago (które niestety mnie interesuje najmniej). Docelowo chciałbym skompletować zestawy, których będę szukał po charakterystycznych klockach, ale do tego czasu muszę mieć jakiś względny porządek.

Na razie wstępne sortowanie idzie takie:
1. Charakterystyczne klocki dla Ninjago
2. Standardowe duże
3. Standardowe drobne
4. Rzadko spotykane wg mojej subiektywnej opinii

Zastanawiam się czy tych "standardowych dużych" od razu nie dzielić wg jakiegoś schematu. A może lepszym pomysłem jest sortowanie po kolorach?

#lego
  • 4
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: wiem tylko ze przy sortowaniu juz na poszczegolne typy klockow sortowanie po kolorach nie ma sensu. Latwiej znalezc czerwony wsrod masy kolorow niz 1x2 plate wsrod samych czerwonych klockow
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy 10 kg po kolorach to się będziesz mordował 3 dni z sortowaniem a później pół godziny z szukaniem konkretnego elementu pośród czarnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko wg typów. Odsiej na początek wszystkie prostokątne plate, później bricki i slopy i już połowa zrobiona. Osobno kółka, minifigi, ekwipunek.

Ja mam jeszcze osobne pudełka na zawiasy, elementy z clipem, wszelkie owiewki i szyby, tile, ogrodzenia, drzwi i okna, wszelkie
  • Odpowiedz