Wpis z mikrobloga

Polecacie kask HJC i70? Z neta wiem tyle, ze jest całkiem okej, ale moga występowac problemy z wizjerem. W tym przedziale cenowym jest ogromny wybór, jesli znacie coś ciekaweszego do 1000zł to chętnie posłucham propozycji :)
#motocykle #pytaniedoeksperta
  • 14
  • Odpowiedz
@Godir17: Obczajałem, nie polecam - stara norma, do tego kaski hjc mi na łeb nie pasują po prostu xD za 750 masz nolana n80-8 z nową normą, masz gwarancję że skorupa jest nowa, obczaj sobie jakieś porównania nowych kasków i kup już coś na ece 22.06
  • Odpowiedz
  • 0
@oreze: akurat nie zwracam uwagi na to czy cos spełnia nową czy starą norme, wszystkie te kaski sa bardzo bezpieczne i spełniaja swoją role, przy mocniejszych kraksach i braku oleju w głowie żadna norma ci nie pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Godir17: zawsze lepiej mieć nowsza, do tego masz pewność że skorupa jest maks z tamtego roku, przy starszej nie masz dopóki nie sprawdzisz
  • Odpowiedz
stopery


@xede: albo stopery, albo odpowiednia szyba, co spowoduje, że pomiędzy nią, a kierowcą powstanie "bąbel" powietrza.

Wcześniej miałem kask Airoh ST502 i jeżdżąc w nim na nakedzie prędkościami (150+) nie miałem takich szumów, co przy obecnym HJC już jadąc 120+.
  • Odpowiedz
@Godir17: pomyśl sobie nad jedną rzeczą.

Jak weszły nowe normy, to część producentów nie zmieniła w sumie nic poza naklejką (Arai), a część była zmuszona tworzyc nowe modele.

Więc nie, nie wszystkie są równie bezpieczne.
  • Odpowiedz
@11mariom: no przecież napisałem czemu nie polecam, ma starą normę xD lepiej wziąć kask z nowszą bo jest 100% pewności że będzie nowy a nie leżakowany, plus bezpieczniejszy co i tak nie ma znaczenia
  • Odpowiedz
  • 0
@wiktorbo: ale model i70 w tym malowaniu, ktore mnie interesuje to swiezy kask, nie widze sensu dopłacac 40% do i71, jesli mialbym tyle dopłacic to kupiłbym wyższy model tego producenta. Pytałem konkretnie o ten model, czy ktoś go używał i jakie ma odczucia. Co do tego, że nowsze kaski są bezpieczniejsze, pewnie tak, ale to są rożnice tak minimalne, że przy drobnym upadku nie poczujemy róznicy, a przy dużym żaden kask
  • Odpowiedz
@Godir17: Te kaski za kilka tysięcy można często wyrwać za 2-3 tysiące (Arai, Shoei) tylko trzeba szukać dobrze w necie. Wczoraj mierzyłem w 4ride bo szukam czegoś dla siebie i to nie jest tak, że wszystko jest to samo. Ale skoro wiesz najlepiej to po co pytasz w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@wiktorbo: pytałem o konkretny model i doświadczenia z jego użytkowania lub coś w podobnej kasie, te w podobnej kasie są identyczne pod względem bezpieczeństwa, na kask za kilka klocków mnie nie stać więc odpada
  • Odpowiedz