Wpis z mikrobloga

będę zmieniał okna w mieszkaniu i mam okno balkonowe pod sam sufit, chciałbym żeby było 10-20cm miejsca od góry na karnisz. Były u mnie dwie firmy, jedni chcieli od góry stawiać ścianke, chyba z bloczków (300zł/m), drudzy poradzili zrobić poszerzenie systemowe po prostu z pcv i stwierdzili, że robić budowlaną robotę przy tym to jest bezsensu i ciężko to zrobić dobrze.

Nie ukrywam, że wolałbym mieć takie nadproże i samo okno bez kombinacji, ale też nie wiem jaki jest standard i która opcja jest bardziej zgodna ze sztuką?

#remontujzwykopem #remont #okna
  • 16
  • Odpowiedz
@looolbeka: przejdź się po osiedlu i zobacz jak to idiotycznie wygląda, kiedy jakiś pajac bez wyobraźni zrobi sobie okna inne niż w reszcie bloku.
rozmiar okien oraz jego podział powinien być jednakowy w całym pionie.
  • Odpowiedz
  • 0
@bukszpryt: bez przesady, wlasnie co drugi ma roznie, ale max wlasnie te 10cm no i nie wplywa to nijak na odbior wizualny bloku, gdybym tego nie robil to nawet nie zwrocilbym uwagi, a nawet powiem inaczej, teraz juz uj jak zrobie bo i tak jest roznie

A moj post dotyczyl czego innego
  • Odpowiedz
  • 0
@Kutafonix215: aktualnie jest szyna i otwierając okno/balkon zrywa z żabek zasłony/firanki, bo między oknem a sufitem jest dosłownie 2cm xd

a ciekawe ile będzie po "równaniu" sufitu bo to wielka płyta
  • Odpowiedz
@looolbeka: no to weź ogarnij inny typ zasłon. Np. rolety rzymskie montowane na ramie okna (jeśli chcesz cos zasłonowego), w ogóle to możesz tez kupić rolety rzymskie duo - będziesz mial i "zasłonę" i "firanę". Ewentualnie plisy czy inne #!$%@? lub rolety dzień/noc na ramę okienna... toż pomniejszenie okna to najbardziej karkołomne i brzydkie z zewnątrz rozwiazanie xD. Ewentualnie nie da się tam wstawić okna z "mniejszym" 20cm prostokątem od sufitu?
Kutafonix215 - @looolbeka: no to weź ogarnij inny typ zasłon. Np. rolety rzymskie mon...

źródło: zaslony-rzymskie-19

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Kutafonix215: no wiesz są różne opcje, ale trochę nastawiłem się na karnisz a przynajmniej na taką możliwość, a okno od góry 20cm to wg mnie jeszcze brzydsze rozwiązanie

to blok z wielkiej płyty i chyba trochę specyficzny z tymi oknami pod sam sufit, podejrzewam że oszczędności w tamtych czasach, przeszedłem się nawet po osiedlu i z zewnątrz w ogóle nie ma to znaczenia, nawet mało ludzi ma pod sam sufit, a
  • Odpowiedz
@looolbeka: tbc, to ja nie widziałem nigdy żeby ktoś w wielkiej płycie sobie zmniejszył okno xD I zdziwię się jak jakaś administracja ci wjazdu na chatę za to nie zrobi, bo tak jak ktoś pisal wcześniej, to jest ingerencja w elewacje i przecież będzie widać te laty z zewnątrz
  • Odpowiedz
  • 0
@Kutafonix215: to się przejdź po byle jakim osiedlu, a nie widziałeś, bo to marginalna różnica, nawet byś nie wiedział jaka była oryginalna elewacja w danym bloku, a ja mówię o oknach balkonowych we wnęce, takie okna bezpośrednio przy elewacji też nie widziałem żeby ktoś zmniejszał i tego nie mam zamiaru robić
  • Odpowiedz
  • 1
@Kutafonix215: ale przyznam, że faktycznie niełatwo było znaleźć akurat taki blok, a nie chciałem swojego osiedla wysyłać xd

takie akcje widzę tylko w blokach z oknami pod sam sufit, jak taki namierzysz to będziesz miał kombinacje, co mnie też nie dziwi
  • Odpowiedz