Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykle125 #motoryzacja Mirki mam problem. Może pomożecie. Kupiłem motocykl 125 do złożenia. Wszystko osobno. Złożenie zajmie sporo czasu. Motocykl zarejestrowany, ubezpieczony jednak bez przeglądu technicznego od dwóch lat. Nie chcą mi przerejestrować. Da się to jakoś obejść?
Tak mój błąd. ( ͡° ʖ̯ ͡°)Nie wiedziałem, że przegląd musi być ważny.
  • 12
  • Odpowiedz
@salvador5000: mozesz zarejestrowac czasowo na 30 dni. niby w tym czasie powinno sie doprowadzic pojazd do stanu zeby przeszedl przeglad techniczny. co jest paranoja wg mnie ze nie mozna przerejestrowac bez przegladu technicznego. jak ktos kupi cos bardzo unikatowego ale wymagajacego dlugoterminowych napraw to zwyczajnie sie naraza na kare za brak przerejestrowania
  • Odpowiedz
@salvador5000 no powiem ci, że lekka lipa XD jak się da to zgłoś nabycie i módl się byś nie dostał kary jak będziesz go kiedyś przerejestrowywal XD

@sztefen_muller może przejdzie, może nie. Wrócili do przepisów sprzed pandemii i obecnie jest obowiązek przerejestrowania w terminie do 30 dni, a nie jak wcześniej że wystarczyło zgłosić zakup.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: tak, ale jest obowiązek złożenia wniosku, a nie skutecznego przerejestrowania ( ͡ ͜ʖ ͡)

Nowy właściciel ma 30 dni na złożenie wniosku rejestracyjnego (przedsiębiorcy zajmujący się obrotem pojazdów 90 dni). Kara za niedopełnienie obowiązku wynosi 500 zł.
  • Odpowiedz
@salvador5000: miałem podobny problem. A raczej mam do dziś, chociaż wynika on z innego bzdurnego przepisu. Po prostu zgłosiłem zakup, wydział odrzucił mi rejestrację, od lat ubezpieczam go na siebie, jeżdżę na przegląd, a w dowodzie rej jest ktoś inny. W sumie to powinienem zrobić z niego zabytek, ale jakoś nie mogę się do tego ciągle zabrać.
  • Odpowiedz