Wpis z mikrobloga

Większość polskich k*tolików nie czytała Biblii xd


@Ulyssos: Ogólnie większość nie zna Biblii. Co jest akurat wyjątkowo głupie, bo jest to chyba najlepsza książka jaką można przeczytać przed maturą z polskiego XD

Jest tam tak dużo motywów literackich, a przy okazji w innych utworach są bardzo często odwołania do Biblii, więc jak ktoś chce zdać dobrze polski, nawet na rozszerzeniu, to jest to jedyna książka, która jest potrzebna ( ͡º
  • Odpowiedz
Jeśli chodzą do kościoła, to chyba za bardzo tej biblii nie znają xd


@Moh1kanin: Lefebryści czytają codziennie i jednak do tego kościoła chodzą. To,że Bibilii są opisane okrucieństwa to nic dziwnego, biorąc pod uwagę czas w którym została napisana. Ogólnie świat jest okrutny.
  • Odpowiedz
bo jest to chyba najlepsza książka jaką można przeczytać przed maturą z polskiego


@KaiserBrotchen: Jasne. Na pewno dałoby cokolwiek uczniowi liceum przeczytanie od deski do deski biblii. Po pierwsze to zajęłoby to w cholerę czasu, a po drugie kojarzone w naszej kulturze i przetworzone w innych popularnych dziełach jest pewnie 3% biblii. Większość to ciekawsotka dla hobbystów i materiał dla naukowców. Czytanie na pałę całości, niczym powieści, dałoby dokładnie nic. Żeby
  • Odpowiedz
@evilmalina: jestem lewakiem i przeczytałam wiele razy biblię i apokryfy. A że jestem po medycynie, to mam dobrą pamięć i łatwo zapamiętuje czytane treści. Teraz z przyjemnością zaginam swoją bardzo katolicką rodzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz