Wpis z mikrobloga

Uwielbiam krytykę Wielomskiego przez Napierałe.

Wielomski robi z siebie wielkiego nacjonalistę i konserwatystę, a na każdym kroku temu przeczy, wspierając np. anty-nacjonalistycznego Korwina, którego życie i zaprzecza jednocześnie konserwatyzmowi oraz katolicyzmowi. To że nie lubi gejów i zydów jeszcze o niczym nie świadczy.

To samo z uwielbieniem dla Brauna, którego monarchia absolutna wyklucza przecież nacjonalizm, tyle że Korwin jest tego w pełni świadomy, dlatego tak pluje na narodowców.

Jeszcze śmieszniejsze jest umiłowanie średniowiecza przez Wielomskiego, które... było całkowicie uniwersalistyczne i anty-narodowościowe xD

Poglądy Wielomskiego to dla mnie jedna wielka schizofrenia - przede wszystkim nienawiść do wielu dziedzin nauki, które mu estetycznie nie pasują oraz otwarte umiłowanie zamordyzmu. Imo Napierała przy nim to żaden szkodnik.

#napierala #4konserwy
Pulchra_feles - Uwielbiam krytykę Wielomskiego przez Napierałe.

Wielomski robi z sie...

źródło: temp_file1219424844130506974

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Pulchra_feles: wielomski i wielomska jest strasznie monotematyczna, zydzi, geje, lgbt, niemcy niemcy niemcy, zydzi geje, lgbt, byc moze to ruskie onuce albo zbyt mocne zwichrowanie klimatami konserwatywno-monarchistycznymi, ogolnie kazdy kto troche napierale ogldal wie ze tytutly naukowe w naukach humanistycznych nie maja wiekszego znaczenia i nie mozna ludzi obnoszacych sie takimi tytulami do konca powaznie traktowac, NA PEWNO SA WIEKSZYMI STRATEGAMI OD PIOTRKA, bo trzymaja sie konsekwentnie swoich pogladow i nie
  • Odpowiedz
@grypa-grypowska: akurat ostatnio oglądałem jego film co się wyświetlił i nie było o żadnym z tematów które poruszyłeś, chociaż ja sam go za często nie oglądam, a praktycznie to w ogóle. Mimo wszystko myślę, że to za daleko posunięte stwierdzenia, bo jednak nauki humanistyczne mają swój wkład w rozwój myśli politycznych na przykład.
  • Odpowiedz
@Pulchra_feles: wielomski ma kontrowersyjne poglądy, ale ty ich ewidentnie nie znasz. Nie widziałem jego zachwytów nad średniowieczem, on nazywa feudalizm skrajnym libertarianizmem, brak jakiegokolwiek prawa publicznego, państwa opierały się na prawie prywatnym, dwustronnych umowach suweren wasal.
Kupę czasu był monarchistą, a nacjonalistą został nie z przyczyn ideowych, a dlatego, że uważa źe tylko prawicowy narodowy populizm może zatrzymać pochód globalizmu.
  • Odpowiedz
@fanDokturkeNapierauke: poruszaja i inne tematy, ale wszystko jest sprowadzane do apokalipsy jaka wywolaja zydzi, geje, lgbt, i niemcy czytaj unia europejska, z drugiej strony jakby nie zauwazaja ze ci potezni niemcy traca fotel lidera bo nie umieja nad ruskimi zapanowac (francuzi z nimi gadaja i strasza wyslaniem wojsk), energetycznie sa w dupie (rozwalony nord stream, wygaszanie dostaw ropy naftowej i gazu z rosji), motoryzacyjnie sa w dupie (tesla i chinczyki chca
  • Odpowiedz
@Pulchra_feles: na tagu malo uswiadczysz zwolennikow stricte pogladow Wielomskiego. Mi jest blisko do tego czym pietras mysli ze jest. Wiec w sumie blizej do jakiegos Gielzaka czy cos. Ale to nie zmienia faktu ze pietrka rozgryzl bezblednie. To jest njewyobrazalnie zakomlleksiony frustrat z kompleksem napoleona
  • Odpowiedz
@Pulchra_feles: w sumie nie znam za bardzo Wielomskiego. Kiedyś obejrzałem cykl jego wykładów o faszyzmie i marksizmie i całkiem mi się podobały.

Na moją wiedzę to on jest przede wszystkim antyglobalistą i antymarksistą o poglądach monarchistycznych. W tym akurat z Korwinem się zgadzają. Co do nacjonalizmu to nie wiem, bo każdy rozumie go inaczej.

Niezależnie od swoich różnych rozmyślań, doktorka gość wciąga jedną dziurką w nosie, szczególnie punktując jego warsztat naukowy.
  • Odpowiedz