Wpis z mikrobloga

#orange #swiatlowod #internet #plus #tmobile
Może mi ktoś #!$%@? wytłumaczyć skąd tak drakońskie stawki za opłatę miesięczną światłowodu, dlaczego Orange tak brutalnie podnosi ceny ? Z obecnej opłaty 75zl / msc za 600mb do 115zl / msc ? Co to za dodatkowa opłata odnośnie budynków jednorodzinnych, nie ukrywam że czuję się dymany w biały dzień i nic można z tym zrobić.
  • 8
  • Odpowiedz
@bird71: u mnie lokalny dostawca też chciał 20 zł za to, że ten światłowód jest, więc wysłałem wypowiedzenie z informacją, że jak umowa wygaśnie to ten światłowód nadal tu będzie i nikt nic za niego płacić nie będzie. Okazało się w przedostatni dzień wypowiedzenia, że można tę opłatę obniżyć do 1 zł........ To jest po to by w rankingach mieć tanie łącza, a potem jeb opłata za coś co i tak
  • Odpowiedz
  • 0
@NieoznaczonaReklama: zaczyna to wyglądać tak że póki był to projekt unijny, przy montażu i kładzeniu tego światłowodu rzucone były ceny specjalnie zaniżone a teraz operatorzy robią co chcą. W momencie gdy infrastruktura jest już położona
  • Odpowiedz
@bird71: ja tam mam na nich wywalone, mam router gdzie mogę podpiąć 5 różnych dostawców i rozrzucać ruch i jak odpalili to pełne 5G to idzie 2,5 gigabita, bo router więcej nie da rady, więc ten światłowód to guano dla mnie (tylko ping lepszy). Wynegocjowałem za pół darmo to jest xD ale z Orange negocjacji nie będzie, bo to beton. Kiedyś T-Mobile próbował doliczać, ale jak wpisałeś numer mieszkania to opłata
  • Odpowiedz
  • 2
@bird71 nie bronie takiego podwyższania cen z dupy, ale trzeba na to spojrzeć z innej strony, utrzymanie sieci kosztuje, technicy kosztują, nowe inwestycje kosztują, energetyka jak daje rachunek 400zl na miesiąc to jest już super, a jak za dostęp do stabilnego i szybkiego internetu trzeba zapłacić ponad 100 to jest źle

Też chciałbym żeby teletechnika była tania, ale patrząc na to, że wszystko rośnie, nie ma się co dziwić. Jakbym miał światłowód
  • Odpowiedz
@bird71: ciesz się że masz światłowód
ja od paru lat place w okolicach 100 zł za zawrotne 4 Mbps, więcej sieć nie ciągnie.
Teraz pierwszy rok 90 zł a potem 120 zł. Wcześniej 80 zł. Sieć po starych kablach miedzianych. Dałbym i 140 zł żeby mieć choć 300 Mbps
  • Odpowiedz
  • 1
@Retsew: @brednyk @NH35 ja to wszystko panowie rozumiem. Kwestia jest jeszcze inna, operator nie będzie widział końcowego podnoszenia opłaty, teraz jest podwyższają o 40zl / msc, w następnym roku może być kolejne 40 zł, i tak w kółko. Wiedzą doskonale że ludzie właśnie czasami nie mają zupełnie innej opcji czy alternatywy i muszą płacić.
Gdyby była to podwyższka rzędu 10/20 pln to w ogóle by nie było tematu. Po prostu uważam
  • Odpowiedz