Wpis z mikrobloga

@Kamiloss96 sprawdzić warunki umowy z leasingodawcą. Ile wykup końcowy, ile zostało rat i po ile te raty, ile chce sprzedający odstępnego. Pomnożyć i dodać i porównać czy kwota która wyszła odpowiada cenie rynkowej obecnie. Jak jest niższa to można się zastanowić nad zakupem. Plusem jest to że pozostałe raty do spłaty to kredyt a złotówka traci więc to jest jakiś plus. https://automarket.pl/blog/leasing-samochodu/co-to-jest-cesja-leasingu-samochodu-wszystko-o-przejeciu-leasingu
  • Odpowiedz
Pomnożyć i dodać i porównać czy kwota która wyszła odpowiada cenie rynkowej obecnie. Jak jest niższa to można się zastanowić nad zakupem.


@elmencho: To nie takie proste - wszystko zależy ile jeszcze zostało rat do spłacenia. Jak sporo, to wiadomo, że dojdzie jeszcze jakiś koszt leasingu. Tzn. jeśli wziąłbyś nowy leasing o podobnej długości na to samo auto sprzedawane po wartości rynkowej, to suma rat zawsze wyjdzie wyższa właśnie przez ten
  • Odpowiedz
@BShKF wiem o tym dlatego napisałem żeby sprawdzić warunki umowy a ja sprawdzi u leasingodawcy bo to on i tak zadecyduje czy scedowany w ogóle się załapie. W linku podane są wszystkie kroki jakie należy poczynić. Ogólnie to gra jest warta świeczki kiedy leasingobiorca zejdzie z ceny odstępnego. Jak ma niż na gardle to to zrobi. Jak nie, lepiej szukać gdzie indziej.
  • Odpowiedz