Wpis z mikrobloga

Czy ja jestem jakis nienormalny? W koncu wybralem sie na Dune 2 do kina. Nie czytalem recenzji, nie ogladalem spojlerow. Rozowa po godzinie sie pyta: dlugo jeszcze?
Ja w tym czasie chcialem by to trwalo 5 godzin. Za szybko, za krotko. Powinny byc dwie czesci z tej fabuły.

Troche inny klimat niz jedynka, ale i tak fenomenalny. Szczegolnie w porownaniu z tym co "tworza" filmowcy przez ostatnie lata.
#film #kino
scophthalmusmaximus - Czy ja jestem jakis nienormalny? W koncu wybralem sie na Dune 2...

źródło: dune2

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@scophthalmusmaximus: rozdzielanie pierwszego tomu diuny na trzy części filmowe byłoby już jednak przesadą i w zasadzie bezsensownym przedłużaniem, bo to co zostało pominięte w 1 i 2 części to wątki nie mające większego wpływu na historię oraz polityczno-filozoficzne #!$%@? herberta, które jest raczej niemożliwe do przeniesienia na ekran
  • Odpowiedz
@scophthalmusmaximus:

Ja mowie o filmie nie o ksiazkach


Napisałeś, że:

Powinny byc dwie czesci z tej fabuły


fabuła pochodzi z książek, więc trudno się nie opierać na nich jeśli o niej mowa ¯\(ツ)/¯

Druga czesc za szybko przeskakuje


przeskakuje szybko, bo pierwszy tom diuny, na której oparte są obydwie części to, jak napisałem wcześniej, w dużej mierze polityczno-filozoficzne #!$%@? herberta, a to co w filmie pokazali to akcja właściwa (z pominięciem
  • Odpowiedz