Wpis z mikrobloga

  • 175
@dozerman230 ale na kogo mają głosować? Prezydent czy rada miasta/gminy to jeszcze. Ale powiat czy sejmik to na kogo? Nikogo nie znają z tych list i co w sumie na tych poziomach się dzieje? Co realnie robią?
  • Odpowiedz
@dozerman230 nie, ja np nie głosuje w wyborach samorządowych bo jestem za likwidacją rad miast i jestem za centralizacją i ujednoliceniem władzy. A jestem twardym elwktoratem KO, wiem ze takich ludzi jak ja jest bardzo dużo.
  • Odpowiedz
@dozerman230: młodzi ludzie mieszkają na wynajmie w dużym mieście i nie potrafią ogarnąć, że muszą zmienić miejsce głosowania wcześniej. A że o wyborach nie dudniono w telewizji non stop to nagle pojawił się temat wyborów po świętach
  • Odpowiedz
@dozerman230: partie celowo zamykają się na wyborców w tych wyborach. im mniej ludzi tym łatwiej zamknąć lokalnie układ i w większości miast to się udaje, praktycznie te same towarzystwa rządzą od kilku dekad, do tego stopnia że miejsce się dziedziczy jak poprzednik jest martwy
  • Odpowiedz
ale na kogo mają głosować? Prezydent czy rada miasta/gminy to jeszcze. Ale powiat czy sejmik to na kogo? Nikogo nie znają z tych list i co w sumie na tych poziomach się dzieje? Co realnie robią?


@bomba4: na konfederacje
  • Odpowiedz
@dozerman230: ja po dylemacie poszedlem, ale w sumie nie wiem czy dobrze zrobilem. Na wojta i radnego zaglosowalem na tego, do ktorego mam najblizej jakies znajomosci i zeby odsunac obecnego. Z czego to wynika? Bo po prostu nie wiem co kto sobą reprezentuje xD tylko jakies #!$%@? obietnice chodników, dróg itd
  • Odpowiedz
Ale powiat czy sejmik to na kogo? Nikogo nie znają z tych list i co w sumie na tych poziomach się dzieje? Co realnie robią?

@bomba4: Gówno. Serio.
  • Odpowiedz
  • 0
@Euro więc realnie dla takiej wsi, są to wybory o to czy chodnik będzie u nich czy w sąsiedniej wsi. Dla rodzin z dziećmi czy starszych to ważne. Młodych to nie interesuje
  • Odpowiedz
@bomba4: plan zagospodarowania przestrzennego. Nie ma w gminie czegos takiego jak strefa przemyslowa, pare lat temu mialo powstac centrum handlowe z ponad tysiącem miejsc pracy i temat upadł, bo sasiedzi skladali protesty (xd). A potencjal jest duzy, bo graniczymy z miastem wojewodzkim i duzym wezlem komunikacyjnym. Nie znam dokladnych kompetencji wojta czy rady gminy, ale wydaje mi sie ze mniejszy lub większy wpływ na to mają
  • Odpowiedz
Nikogo nie znają z tych list i co w sumie na tych poziomach się dzieje? Co realnie robią?


@bomba4: Zajebują kasę ze spółek miejskich i dziwnych dofinansowań. Z gruntu rzeczy do tego sprowadza się polityka lokalna. Gdyby nie chęć odsunięcia Sutyryka też bym pewnie nie poszedł głosować bo totalnie mam w dupie kto z rady miasta kradnie.
  • Odpowiedz
@dozerman230 jezuu, to chodzi o to, że większość młodych mieszka poza swoim miejscem zameldowania, wyjeżdżają na studia czy do pracy i nie opłaca im się wracać do swojego powiatowego żeby zagłosować. Starsi mają pod nosem komisję i wracając z kościoła sobie głosują
  • Odpowiedz