Wpis z mikrobloga

Czy kwota ~ 5 tyś za implant (sama śruba, bez tej korony co wykańcza) jest legitna? Implant jest firmy OSSTEM.

Ząb został usunięty jak byłem dzieckiem, jakieś 17 lat temu. Nie ma konieczności podnoszenia dnia zatoki ale trzeba coś tam dodatkowego nałożyć podczas wszczepiania, żeby ten implant miał odpowiednie warunki bo trochę brakuje kości czy coś takiego.

#dentysta #implant #stomatologia
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Frettka, @SkrytyZolw to jaka jest standardowa cena za taki implant? Generalnie dentystka powiedziała mi że sam implant 3500 ale tam trzeba coś zrobić i dlatego + 1500 za tą regeneracje kości, co jest wykonywane w tym samym czasie, co implant.
  • Odpowiedz
@Snowflake_: za implant z regeneracja spoko, chociaż zależy co to za regeneracja. Jak przy górnym zębie brakuje kości to pierwsza myśl, to podniesienie dna zatoki, może być wewnętrzne, w niektórych gabinetach kosztuje i 1,5k. Może być też tak, że jest za wąski wyrostek i wtedy 1,5moze wyjść.
2,5-3,5 to jest teraz w sumie standard za implant.
  • Odpowiedz
  • 0
@gieorgijowna: jest to dolny ząb, gdzie augumentacja kości ma zostać przeprowadzona podczas wszczepiania implantu, więc zakładam, że ten ubytek kości jest niewielki. A w górnym zębie nie można zrobić regeneracji kości tylko konieczne jest podniesienie dna zatoki?
  • Odpowiedz
@Snowflake_: ja miałam właśnie miesiąc temu implant wszczepiany. Zapłaciłam 3,5k. Cena za regenerację kości 1000-1500zl, więc to normalna cena u ciebie. Ja po jakichś 12 latach wstawialam i ta kość była już rzadsza.
  • Odpowiedz