Wpis z mikrobloga

Na dole wypisujemy gałęzie tworzenia i utrzymywania oprogramowania które ze względu na napływ przebranżawiających się desperatów są martwe ⬇️⬇️⬇️ ja zaczynam:

- Tester (manulny, automatyczny - bez znaczenia)
- Frontend

  • 22
  • Odpowiedz
@iluvmypickle:
programista CRUD backend Java + Spring Boot
programista CRUD backend C# + .NET
sytuacja tam jest gorsza niż na frontendzie i w testsach.

Dosłowanie KAŻDA uczelnie ma głownie Jave/C# przez większość studiów, każdy bootcamp to również Java + C#, każdy samouk sięga również po Jave/C# bo to najłatwiejsze języki, gdzie se klepiesz CRUD a o zarządzanie pamęcią nie musisz martwić i nawet nie słyszałeś o czymś takim jak WSKAŹNIK lub
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: haha, biblioteki nie mają nic do tego, wiem co widze w review i kod innych jaki syf sie dzieje. Ale to nie moj problem, skoro zarabiam tyle samo, to nie bede nikogo poprawiał ( ͡° ͜ʖ ͡°) niech sobie biznes pluje w brode kogo zatrudnia i komu ile płaci skoro im sie to oplaca
  • Odpowiedz
  • 0
@Michal_Spira: Nieno, zisiaj przy pisaniu kodu do cruda czyli projekty 96% programistów nie bierze się tak bardzo pod uwagi optymalizacjii tylko modyfikowalność, stąd dzisiaj taki nacisk na wzroce projektowe - dużo aplikacji ma regularne aktualizacje co odbija się na ciężarze frontendu - dużo zależności i modułów żeby łatwo było go zmieniać. Kiedyś to update raz na 6 miesięcy i fajrant

ale co do samego kodu to też dużo frontendowców pisze go
  • Odpowiedz
@Michal_Spira: Jak biblioteki nie mają nic do tego?
Chciałem sobie apke napisać, wziąłem reacta i co mogło pójść nie tak? Wszystko. Biorę dokumentację i połowa nie działa. Pytam znajomych frontów to mi mówią, żebym wziął dokumentację w necie bo lepsza. Potem, że jeszcze coś. Ogólnie to się kłócili jak coś trzeba robić w tym reakcie między sobą, Devi z jednej firmy, gdzie cały front w react. 2 tygodnie się męczyłem, miałem
  • Odpowiedz
@Michal_Spira: To wina nowego Nuxta. Jest...mocno inny od wersji 2. Biblioteki które powinny dzialac jak tralala - nie dzialaja badz walczysz z tydzien by to zaczelo dzialac. Po jednym projekcie - zrezygnowalismy z niego. Za duzo nerwow nas kosztowalo - normalnie czulismy ze nuxt kopie nas po jajkach. Wrcolismy do klasycznego SPA - przynajmniej tam gdzie nas wali SEO.
  • Odpowiedz