Wpis z mikrobloga

Lewy, tylny kierunkowskaz "rozlał" mi się na lewe, tylne światło pozycyjne. Po włączeniu lewego kierunku, migają sobie obydwa na zmianę. Jak światła na rogatkach kolejowych.
Sprawdziłem żarówki - wszystkie ok, ale i tak wymieniłem, sprawdziłem bezpiecznik - też ok, ale i jego również wymieniłem.
I nadal to samo.
Jakieś porady co jeszcze mogę spróbować? Zanim wydam hajs na elektromechanika?

Seat Ibiza III

#mechanikasamochodowa #elektromechanika
Citizen_Kane - Lewy, tylny kierunkowskaz "rozlał" mi się na lewe, tylne światło pozyc...
  • 14
  • Odpowiedz
Jest opcja samemu bez specjalisty temu zaradzić?


@Citizen_Kane: jeśli podpowiedź od @t-tk nie jest wystarczająca, to nie ma opcji :)

Ogólnie taka awaria zazwyczaj oznacza że wspólny przewód masowy dla obu żarówek nie jest połączony prawidłowo z ujemnym zaciskiem akumulatora i żarówki te przypadkowo łączą się szeregowo i stąd takie efekty.
Zazwyczaj oznacza to upalony jakiś wtyk, przepalony bądź urwany przewód, lub skorodowane miejsce jego montażu do nadwozia, czasami przewód może
  • Odpowiedz
@Citizen_Kane: Jak miałem kiedyś coś takiego to wyjąłem lampę, wyczyściłem wszystkie styki które były w moim zasięgu, potem skręciłem do kupy i działało.
  • Odpowiedz
ten osmolony jeden z wtyków pewnie tylko potwierdza hipotezę?


@Citizen_Kane: wręcz wygląda na rozwiązanie zagadki.
Spróbuj to jakoś lekko oskrobać, podoginac, możesz kupić w motoryzacyjnym "contact spray".
Albo jak potrafisz to nawet sobie zrób obejście tego upalonego styku naokoło wtyczki na wsuwce.
  • Odpowiedz