Wpis z mikrobloga

#drukarka3d #druk3d #3d #druk #bambulab x1c

Skalibrowałem wszystko od nowa , osuszulem filament , wyczyściłem alko dokładnie podłogę.

I dalej ślady jakby ktoś #!$%@? odciski palca tam robił.

Pla+ sunlu
210 stopni ekstryder
30 stopni podloga
Zmniejszyłem prędkość zewnętrznej warstwy top oraz dodałem ironing i kjrwa dalej szorstkie teksturowane guwno.

Czemu to nie wychodzi gładkie xD
Myślałem że kupie ta drukarkę kliknę drukuj i będzie gitara a jest za każdym razem jakiś problem.
Wdermn - #drukarka3d  #druk3d #3d #druk #bambulab x1c

Skalibrowałem wszystko od nowa...

źródło: 20240409_173302

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Wdermn: ale na takiej zasadzie to działa, nie uzyskasz gładkiej powierzchni jeżeli nakładasz warstwa po warstwie. Ewentualnie w slicerze ustaw wysokość warstwy 0.1 lub mniej jak się da, to mniej to będzie widoczne. Ewentualnie2 wydrukuj pod kątem z supportem
  • Odpowiedz
@Wdermn: nakładasz plastik warstwa po warstwie. każda płaszczyzna pod kątem inny niż pion i poziom będzie miała takie schodki o wysokości jednej warstwy.

jak chcesz cudów, to poszukaj hasła non-planar 3d printing, ale sam tego i tak nie zrobisz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wdermn żeby było gładkie to musiałbyś drukować na żywicy. Albo w pionie lub na boku. Ale wtedy przez supporty będzie wyglądało jeszcze gorzej
  • Odpowiedz
  • 0
@CXLV: ale na tym wydruku mam gładkie fragmenty a Góra wygląda jak gowno jakby ktoś palcem zgniotł. Te boki są ok nie oczekuje ze to będzie super gladkie
  • Odpowiedz
@Wdermn: ale tak to będzie wyglądało, gdyż tak wynika z zasady działania współczesnych drukarek 3D. Weź odpal sobie swój slicer i wejdź w preview skompilowanej części i zobacz w jaki sposób kolejne warstwy są układane z dołu na górę. Wtedy zrozumiesz. Otrzymałeś już wszystkie możliwe dobre rady.
  • Odpowiedz