Wpis z mikrobloga

  • 0
Równy wiek jest bez sensu. Przecież kobiety żyją 10lat dłużej to oczywiste jest, że powinny pracować dłużej, żeby na te 10lat ekstra zapracować.
  • Odpowiedz
@pogop Ponieważ kobiety żyją dłużej to jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem (w nowoczesnym rozumieniu pojęcia "sprawiedliwość") byłby wyższy wiek emerytalny dla kobiet. Kobiety z założenia powinny pracować do 70 roku życia i ewentualnie ten wiek mógłby być skracany o 3 lata za każde urodzone dziecko.
  • Odpowiedz
Polska jest ostatnim krajem UE ktory nie ma nawet w planach zadnej ustawy rownajacej ten wiek


@piternet: Może dlatego że przez zrównanie wieku emerytalnego można w Polsce przegrać wybory?
  • Odpowiedz
@pogop: no ale co z tego, że jest równy wiek? To dalej jest dyskryminacja ze względu na płeć. No chyba, ze mężczyźni z francji lub niemiec żyją tak samo dlugo jak kobiety, albo dostaję 2-3 razy więcej emerytur od kobiet.
  • Odpowiedz
  • 1
@smallboobslover

@pogop: no ale co z tego, że jest równy wiek? To dalej jest dyskryminacja ze względu na płeć. No chyba, ze mężczyźni z francji lub niemiec żyją tak samo dlugo jak kobiety, albo dostaję 2-3 razy więcej emerytur od kobiet.


Tymbardziej, że to kończy się podwyższeniem wieku jednej grupie a nie obniżeniem drugiej, więc koniec końców potężne dymanie społeczeństwa w imię wyimaginowanej równości xDD
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Wczoraj nieświadomie wprowadziłem was w błąd mapką równości wieku emerytalnego. Prawda okazuje się jeszcze mniej kolorowa XD Okazuje się, że dane były trochę nieaktualne, bo w ostatnim czasie wiek emerytalny zrównano m.in. w Szwajcarii, Austrii, w Bułgarii i na Litwie. W Rumunii na przykład stanie się to w 2030. Jaśniejszym zielonym kolorem zaznaczyłem kraje, które już zrównały wiek emerytalny lub zrobią to w najbliższym czasie w związku z już podjętą decyzją.
pogop - Wczoraj nieświadomie wprowadziłem was w błąd mapką równości wieku emerytalneg...

źródło: temp_file2041484162072822035

Pobierz
  • Odpowiedz