Wpis z mikrobloga

Mam taką sytuację jak poniżej, czy ktos ma na to rozwiązanie? Chodzi ogólnie o to, że mam bardzo dużą mapę i używam do budowania robotów, ale w pewnym momencie gdy już podbiję jakiś obszar to chciałbym móc go spowrotem oczyścić usuwając swoje rzeczy. To jest oczywiście bardzo powolne, bo musiałbym usuwać obszar po obszarze, gdzie jest pole roboportu. Chciałbym móc usunąć cały obszar z wszystkimi budowanymi elementami z pomocą robotów - czy ktoś wie jak temu zaradzić? Może są jakieś trickki, o których nie wiem, albo mody?

#factorio
MisiekD - Mam taką sytuację jak poniżej, czy ktos ma na to rozwiązanie? Chodzi ogólni...

źródło: a30a9b1fc3

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@MisiekD:

1) Stawiasz zwykłe roboporty, gdy podbijasz teren (blueprintem)
2) Siatkę usuwania robisz z czarną listą dla skrzyń, roboportów i energii.
3) Zaznaczasz teren który chcesz zwinąć, a jak już poczyszczą to wracasz tam i resztę z czarnej listy robisz robotami z ekwipunku.
(da się raczej rozbudować tak, aby można potem też i te elementy wyczyścić, ale to bardziej skomplikowane).

Robiąc BP możesz postawić skrzynki z inserterami, aby pobierało przedmioty z
  • Odpowiedz
  • 0
@DanteTooMayCry: No, ale to nadal nie rozwiązuje problemu. Ja chciałbym tak, że zaznaczam jakiś obszar do usunięcia i już o nim zapominam, samo wszystko po kolei się usuwa i potem tylko usuwam np. skrzynki gdzie to zmagazynowane zostało. Coś takiego bym poszukiwał. Nie chce się tam ruszać ludkiem, bo serio mapa ogromna.
  • Odpowiedz
@MisiekD: to zostaw na straty te roboporty, możesz też oznaczyć je do usunięcia i zniszczyć artylerią (choć wydaje mi się, że był jakiś mod do usuwania baz)
  • Odpowiedz
Rada @dante jest dobra, aby skasować wszystko poza energia i roboportami, potem mozesz dać pająkowi roboport i roboty, kazać mu się przejść po terenie trzymając shift, wtedy jego roboty posprzątają teren z roboportow na czysto
  • Odpowiedz
@MisiekD:

No, ale to nadal nie rozwiązuje problemu. Ja chciałbym tak, że zaznaczam jakiś obszar do usunięcia i już o nim zapominam, samo wszystko po kolei się usuwa i potem tylko usuwam np. skrzynki gdzie to zmagazynowane zostało.


No skrzynki to o wiele więcej roboty niż usunięcie roboportu i energii (gdzie najczęściej będzie to kilka słupów). Ale jak mówię

(da się raczej rozbudować tak, aby można potem też i te elementy
  • Odpowiedz