Wpis z mikrobloga

Co w garażu piszczy #starelwisko

Silniczek gotowy, wczoraj odebrany i czeka na montaż. Zdjęcia od "mistrza" bo mi nawet do głowy nie wpadło zrobić sobie jaką fotkę, a teraz stoi w ciepełku zastreczowany, więc nie otwieram.

Po kolei od dołu. Miska w ocynk biały, nowa łapa przy misce, wszystkie zewnętrzne śruby i uchwyty w żółtym ocynku, nowe panewki, nowe tuleje, nowe pierścienie, tłoki pokryte molibdenem, dorzucił z zapasów koło pasowe wału (wszystkie są żeliwne i wszystkie są uszczerbane, ale nowe zdecydowanie lepsze), blok umyty, głowica wyszkiełkowana i obrobiona i rozwiercone kanały dolotowe i wydechowe, nowe śruby do głowicy, kolektor ssący wyszkiełkowany, kupiony używany kolektor wydechowy i pomalowany (mój był lekko pęknięty), nowy rozrząd i pompa wody continental, kupiony używany ostrzejszy wałek, osłona rozrządu w żółtym ocynku, wyszkiełkowana pokrywa zaworów, nowe świece. Pewnie i tak o czymś zapomniałem, bo się za bardzo jaram ale ogólnie prawie nówka sztuka. Za całość równe 6500zł (dorzuciłem od siebie do tego jeszcze 200zł, za garść wiedzy, wiele rzeczy(ani jednej śrubki nie dałem szpecowi, bo miałem wrzucić w ocynk, ale zrobił to za mnie) od niego, których nie muszę zwracać, ale i tak mu podrzuce). Jest pięknie!

Zbieram rzeczy, wiedzę do konserwacji i trzeba się zabierać za przygotowanie przedniej części spodu, żeby później wrzucić silnik. Mam za krótki kanał, więc tylna część po odwróceniu wozu. Fajnie, bo tylko kilka drobnych ognisk korozji do usunięcia. Może jest tu jakiś spec od konserwacji podwozia i coś doda od siebie?

Temat klimy zweryfikowany. Był identyczny dawca części. W ogłoszeniu wpisane, że może być na części ale... 200km przjechane i po przybyciu na miejsce się okazało, że albo cały, albo nic. Mój kosztował prawie 9k. Dawca 15k xD. Porównując stan, to mój powinien kosztować 25k. Ale opłaciło się w sumie jechać za garść wiedzy. Koleś pracował w serwisie Peugeot i jest trochę walnięty na punkcie 405 (ma jeszcze dwie ). W odległych czasach Polska była monotownią dodatkowego wyposażenia w Pugach. Wytłumaczył co jak zrobić, co od czego szukać, więc lecimy z tematem. Pierwsze graty już zamówione, więc co i jak - dopiero jak ogarnę ten temat.

#motoryzacja #peugeot #klasykimotoryzacji
cieply_chlodniarz - Co w garażu piszczy #starelwisko

Silniczek gotowy, wczoraj odebr...

źródło: temp_file7157526421827182045

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz