Wpis z mikrobloga

@dam2k01: dziś na bałtyckiej baba na mnie dzwoniła dzwonkiem na chodniku, mając ścieżkę rowerową równolegle za żywopłotem. Potem Na Polance, rodzina debili wjechała na chodnik mając równolegle ścieżkę. Chodnik na szerokość dwóch ludzi. Oczywiście ograniczony żywopłotem.
  • Odpowiedz
@dam2k01: święte krowy. Sygnalizacja nie ma żadnego znaczenia, raz chodnikiem, raz ulicą, raz ścieżką. Nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo innych i przepisy. Nie słyszałem jeszcze, żeby policja kiedykolwiek coś w tej sprawie robiła.
  • Odpowiedz
  • 27
@FELIX90: w tym roku jedna rzecz na ktora zwrocilem uwage to dostawcy jedzenia. Mają sprzęty ktore już podchodzą pod motorower. Napęd elektryczny, nie pedałują, a te rowery rozwijają nawet jakies 40-45 km/h, jechałem ścieżką 30km/h i jeden mnie wyprzedził ostatnio. To jest rak dopiero.
  • Odpowiedz
@dam2k01: zaczęło się jakieś 2 tygodnie temu. Najłatwiej widać po korku do skrzyżowania Borowska/Kukuczki, o jakieś 12 teraz potrafią stać od ronda bo rowerzysta się wpie@*%@!%)
  • Odpowiedz
@FELIX90: raz biegłem na Polance w stronę Trzebickiego i koleś ciśnie na rowerze w moją stronę, bo mu się nie chciało na drugą stronę to go zatrzyłamem i zwyzywałem, a on zdziwiony co się stało. To odpowiedziałem dosadnie - gówno. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@FELIX90: dziecko do 10 roku życia nie może się poruszać droga dla rowerów, tylko chodnikiem pod opieką.
Wtedy zarówno dziecko jak i opiekun jedzie chodnikiem, że tym, że opiekun ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym.
Chociaż w praktyce wygląda to jak wygląda.
  • Odpowiedz
@FELIX90: jazda chodnikiem, jazda od prawej do lewej po ddr, jazda od lewej do prawej bez trzymanki z słuchawkami na uszach, dzieci puszczone samopas, ludzie na elektrycznych motorach, brak sygnalizacji manewrów, niewiedza, że na ddr obowiązuje zasada prawej ręki w większości przypadków. Jeszcze mógłbym tak długo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dam2k01: plus do tego "gen nieśmiertelności". Słuchawki na uszach, okulary i wjeżdżając na przejście nawet nie spojrzy. Teraz w zasadzie przed przejściami trzeba do zera hamować, bo nie jest pewne czy zaraz jakiś mistrz szosy nie wtargnie na jezdnię. Wiem, że mają pierwszeństwo, ale też jest wiele przejść, szczególnie przy rondach, gdzie zjeżdżając z niego, nie zawsze da się dostrzec rowerzystę rozsądną odległość przed samym przejściem.
  • Odpowiedz
@FELIX90: Ja nie wiem jak to jest, że może być ścieżka ale i tak gość będzie jechał po chodniku.

Albo nawet niech sobie jedzie, byleby idiota na mnie nie dzwonił bo on jedzie.

@Ogau zapomniałeś jeszcze o ludziach z psami i moim ostatnio ulubionym typie - odbieram telefon na środku drogi rowerowej i ustawiam się jak najszerzej da więc mam w dupie.

Do tego mam dziwne wrażenie że ludzie coraz częściej
  • Odpowiedz
Mają sprzęty ktore już podchodzą pod motorower.


@dam2k01:
Normalnie motorami lecą po chodniku i przez pasy dla pieszych lub po ścieżce rowerowej :)
  • Odpowiedz
odbieram telefon na środku drogi rowerowej i ustawiam się jak najszerzej da więc mam w dupie.


@Darth_Gohan: ej, kuhwa. Właśnie miałem takich dwóch w zeszłym tygodniu. Jeden już stał, a jeden jechał przede mną i nagle po hamulcach i wyciąga telefon.

coraz częściej ścinają zakręty


@Darth_Gohan: ja już nawet nie próbuję wyprzedzać na zakrętach, bo to pewne, że typ przede mną zjedzie na lewą stronę ścieżki.

Wszyscy narzekają na pedalarzy
  • Odpowiedz