Wpis z mikrobloga

Koledzy używam do długotrwałego inwestowani emaklera od mBank (kupuje za określoną niską kwotę od 50 do 100 zł akcje spółek dywidendowych) zastanawiam się czy nie lepiej będzie mi otworzyć #ikze od #pzu (najlepiej zarabia) tracę przy tym uprawnieni z posiadania akcji ale za to zyskam ulgę podatkową która w sumie będzie wyższa niż ta dywidenda.
Czy dobrze myślę że bardziej opłaca się w moim przypadku oddawać hajs do PZU jeżeli myślę o tym jako o zabezpieczeniu emerytalnym? #gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@owsikalfred: tak. W twoim przypadku jest bardziej opłacalne. Teoretycznie mbank posiada opcje konta maklerskiego jako ikze, ale ze względu na opłaty jakie pobierają będzie to dla ciebie mało opłacalne nadal.
Ogólnie cięzko znaleźć plusy używania mbanku. Mówie to jako klient mbank ike. Mam zamiar od nich uciekać w najbliższym czasie.
  • Odpowiedz
@owsikalfred: jeśli zbierasz pieniądze na emeryturę to pewniejsze jest ikze i ike, jest kilka rodzajów tych produktów. Ciężej będzie ci wyciągnąć tą kasę przed emeryturą w sytuacji awaryjnej. Jeszcze prościej przystąpić do ppk- koszty niezauważalne a jakiś tam profit na starość będzie.
  • Odpowiedz
  • 2
@aresius: jestem już w ppk od samego początku był by to drugi filar emerytalny z inwestycji kapitałowych (który mil by zastąpić inwestowanie w spółki dywidendowe). Kto nie przystąpił do ppk ten trąba bo kasa odkłada się sama a w najgorszym wypadku ma się 1 procent do wypłaty co miesiąc więcej (gorzej jak rudy czy jego pomazaniec powtórzy akcje z OFE) @jar-mitryn nie chce mieć nic wspólnego z mBank wystarczy że mam
  • Odpowiedz
@owsikalfred: otwórz sobie IKZE eMakler... przy PZU będziesz oddawał kase ludziom, żeby grali twoimi? Grają twoimi, a ty ponosisz ryzyko, to już lepiej samemu przej*bać :)
btw. Lepsza Bossa od mBank. mBank coś ostatnio często leci w wuja z opłatami. Próbuje coś forsować. ludzie sie burzą to dają 'promocje' że jednak nie.
  • Odpowiedz
  • 0
@jmp_eax: wiesz nie chce mieć nic wspólnego z mBank da się inwestować jak tabela opłat zmieni się co miesiąc przejadając część skromnych zysków. Właśnie tak myślałem do tej pory patrząc na sii i naszych magnatów dywidendy kupowałem akcje ale z drugiej strony zastanawiam się czy to ma sens skoro jest bonus który sprawia że nawet jak przegrają za moje to zobaczę go na picie
  • Odpowiedz
@owsikalfred: Odkładaj te pieniądze na lokacie i poczekaj kilka miesięcy na IKE/IKZE w xtb. Póki co nie mają konkurencji jeśli chodzi o rachunki maklerskie na naszym rynku i dla IKE/IKZE pewnie też nie będą mieli.
  • Odpowiedz
Teoretycznie mbank posiada opcje konta maklerskiego jako ikze, ale ze względu na opłaty jakie pobierają będzie to dla ciebie mało opłacalne nadal.


@jar-mitryn: poczekaj z decyzją na koniec roku, limit IKZE jest roczny, nawet jak założysz konto w grudniu masz pełen limit do wpłaty.
A poczekaj właśnie ze względu na XTB
  • Odpowiedz