Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników #iphone

Całe życie korzystam z #android i korzystanie z Ajfona mnie gdzięś kłuje w godność człowieka, bo kojarzy mi się to z lansem. Chcąc nie chcąć Iphone ma świetną kamerę, która z powodzeniem zastąpiłaby mi w niektórych przypadkach lustrzankę. Zależy mi na dobrej jakości zdjęciach i kamerze i wstępnej obróbce/montażu na telefonie. Pod storki, które robię dla innych firm itp. Tutaj moje pytanie. Czy w Waszej opinii Iphone faktycznie tak odbiega jakością od innych telefonów? Czy może są inne smartfony, które prezentują podobną jakość, będąc przy tym tańczymi czy jednak Apple przoduje? Jak później jest z normalnym użytkowaniem i kompatybilnością z PC z Windowsem itp?

#telefony #smartfon #technologia
  • 14
  • Odpowiedz
@MuszkaOwocowka: jako gość, który liznął trochę fotografii i siedział dotychczasowo w aparatach APS-C, MFT powiem tak:
- kręcenie filmów to absolutne top tier jeżeli chodzi o smartfony, ostrośc, dynamika wszystko jest odczuwalnie lepsze niż reszta stawki. Na sociale to najlepszy telefon.
- zdjęcia: tu zależy od światła, jak aparat da radę wejść na ISO natywne, to jest naprawdę bardzo dobrze, ale w ciemności jest po prostu poprawnie. Tutaj luszczanka z jasnym
  • Odpowiedz
@Iskaryota: tu akurat chodzi mi o zwykłe storki dla firmy, której ogarniam takie rzeczy. Męczy mnie już kręcenie ich pionie lustrzanką, która ma jedynie FullHD na 30 klatkach i szczerze mówiąc to też ssie jakościowo w filmach. A to wszystko przerzucać na komputer, obriabiać w Davinci, jak moznaby to było pyknąć na gimbalu telefonem i zmontować na miejscu. Do lustrzanki zaś gimbalem sa moje ręce i sztuczna stabilizacja. Bez sensu... aczkolwiek
  • Odpowiedz
@MuszkaOwocowka: sprzętowe możliwości iPhone nie odbiegają od podobnych cenowo androidów. iPhone jest jednak zaprojektowany z pewnymi założeniami których na próżno szukać w urządzeniach z androidem i założenia te są na tyle twarde że sporej grupie ludzi faktycznie brakuje elastyczności. Dla przykładu - udostępnianie zdjęć przez maila. Domyślny agent poczty wysyła je jako zdjęcia a nie załączniki i nic z tym nie zrobisz jeśli odbiorczy program pocztowy nie potrafi ich rozpoznać jako
  • Odpowiedz
@MuszkaOwocowka: po 15 latach iPhone skończyłem z androidem i o ile jestem mega zadowolony, tak aparat wygrywa na iPhone, porównywałem iphone 14 pro i Samsunga s23. Mówię o fabrycznych aplikacjach, być może jest jakiś porządny soft. Może też być kwestia automatycznego upiększania, które jest żywsze na iPhone, być może jestem przyzwyczajony.

Jeśli chodzi o kompatybilność z kompem to zależy co potrzebujesz. Jest iTunes, można wrzucić pliki. Nie będziesz mógł pisać smsów
  • Odpowiedz
@farew3Ell: być może s23 bebechy ma częściowo gorsze od s23 ultra, ale ten z kolei przez rozmiar nie wchodził w grę. Na pewno s23 sobie radzi ze zdjęciami od zwykłej 15 bo normalnie łapie ostrość, bliskie obiekty itd. Ekran 120 Hz w przeciwieństwie do 60 Hz. Procek ten sam co ultra, a w iPhone już zrobili rok różnicy. Nie wiem co konkretnie porównujesz, że taki bezwzględny wniosek, ale to ty dzwonisz.
  • Odpowiedz
bliskie obiekty

nie łapie bo nie ma AF w obiektywie ultra szerokim podobnie jak iphone 14/15. Jak się chce mieć flagowe aparaty od samsunga to tylko modele ultra się liczą. W iphonach masz wybór rozmiaru w modelach pro. Różnica jedynie w tele zoomie

@Eshirael:
  • Odpowiedz