Wpis z mikrobloga

#telefony #smartfony #oneplus #googlepixel

Szukam telefonu, po 4 latach zmieniam tel z Mi10.
Obecnie rozważam Oneplus 12R vs Pixel 7 Pro (budzet do 3000 w tym outlety/telefony z regulaminowego zwrotu, nie jestem zainteresowany rozdziewiczaniem narzędzi).

Oneplusa 12 ani 12R nie ma na dxomark.

Odrzucam Samsungi i iPhony ze względu na UI/środowisko Apple.

Zależy mi na w kolejności - wyświetlaczu około 6.7", waga max 210g, ładowanie i duży SOT, jak najmniej zmienionym UI Android, aparacie głównym. Kolejne aparaty i rozmiar pamięci mają małe znaczenie.

Nie interesuje mnie żadna wodoszczelność ani ładowanie bezprzewodowe bo nie używam.

Byłem napalony na Pixela 7 Pro, ale podobno jest kaszana z baterią i wolne ładowanie? 4h SOT to dla mnie za mało (dużo używam w terenie bez dostępu do ładowania). Minimum SOT to 5h i standby 24h.
  • 7
  • Odpowiedz
@Renioo: za 3k kupisz op12 z Chin.

OP12 na lepszy aparat niż się spodziewałem.
Przesiadka z p30pro (który kiedyś był też topka w rankingu).

Bateria i szybkość ładowania 10/10.

Tu nasz porównanie do hm6 pro który jest aktualnie topka w rankingu.
modzelem - @Renioo: za 3k kupisz op12 z Chin.

OP12 na lepszy aparat niż się spodziew...
  • Odpowiedz
  • 0
Nie chcę z Chin, mam dość zabaw z celnikami/opłatami/czekaniem/rootowaniem i zmianami OS.

Chcę dystrybucję europejską, najlepiej PL i sklep PL. Za to mogę dopłacić.

OP12 ma lepsze dodatkowe aparaty, ale główny to praktycznie to samo, nie warte dopłacania IMO. Zależy mi tylko na głównym, czasami używam ultrawide.
  • Odpowiedz
  • 0
@j__b: a jak z baterią w 8Pro? Wygląda fajnie specka, ale podobno te same historie z baterią i szczególnie jej żywotnością na 4G/5G.
Na Dxomark tylko 10% lepiej niż 7Pro

Bardzo chciałem spróbować Pixela ale nie chcę schodzić poniżeń 5h SOT, telefony zmieniam rzadko a degradacja baterii daje się we znaki (teraz mam zamiennik wrzucony)
  • Odpowiedz
  • 0
Kupiłem 12R i jestem zadowolony. Letką ręką 8h SOT, zdjęcia są ok, system bez bloatware.

Do pixela 8Pro musiałbym dopłacić z 800zł, uznałem że nie warto bawić się w sapera.
  • Odpowiedz