Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko,
za co obecnie ma walczyć Polski mężczyzna 18-30?
-połowa nie ma mieszkania
-połowa jest samotna
-mediana to dokładnie 1000 euro
-nigdy nie dostał nic od Państwa
-ciągle słyszy że jest toksyczny
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna
#ankieta

Kto będzie walczył w razie "W'

  • Imigrancji 2.8% (62)
  • Deweloperzy 16.8% (367)
  • Politycy 2.7% (60)
  • Areczek Kołchoźniczy 50.1% (1095)
  • Silne, niezależne kobiety 27.5% (602)

Oddanych głosów: 2186

  • 51
  • Odpowiedz
@aa-aa co mi się poplątało? Że bida + płatne studia kierują ludzi do wojska? Niby w USA nie ma już żołnierzy??? Gdyby nie bieda, to liczba żołnierzy ochotników byłaby na poziomie minimalnym. Wtedy USA miałoby pobór.
  • Odpowiedz
@notBart: Napisałem że ich siły lądowe są najmniejsze od 1941 i mają poważne problemy z rekrutacją, a co roku 100 000 ludzi w USA umiera od fentanylu, więc gdzie ci chętni? Chętnych do umierania za mieszkanie nie widać
  • Odpowiedz
Pytanie do wszystkich, którzy twierdzą, że nic im Polska nie dała i nie mają za co tu walczyć. Załóżmy, że uciekliście już przed wojną do państwa, które wam da (Dania? Bangladesz? San Marino?), a wojna i tam dotrze. Wtedy będziecie chętni, żeby się odwdzięczyć za gościnę, czy nadal będzie za mało? Czego oczekujecie od Państwa, żeby było godne waszej obrony? Pytam nieironicznie

Mnie Polska dała możliwość mieszkania w bardzo bezpiecznym i stabilnym
  • Odpowiedz
@aa-aa 55k rekrutów ochotników to niemała liczba. Strzelam, że po wycofaniu się z Iraku, a pózniej z Afganistanu liczba etatów musi się zmniejszać. A i ćpunów nie biorą, nawet jeśli sami chcą wstąpić.
  • Odpowiedz
@walkthru: wojna poza Polskę nie sięgnie bo taki jest cel Rosji - odbudowa zasięgu ZSRR a nie podbój całej Europy. Zachodnia granica Polski ewentualnie linia Wisły
  • Odpowiedz
@filozof900: strach przed więzieniem potężny, a 75 lat temu zabijali a nie do więzienia, teraz nie zabijają na Ukrainie za odmowe, przynajmniej oficjalnie
  • Odpowiedz
-dostaniesz mieszkanie z bardzo niskim kosztem wynajmu

-za mundurem panny sznurem

-większa kasa niż mediana

-wszystko za pieniądze podatników

-będziesz bohaterem, nie toksykiem


@notBart: z tym mieszkaniem to xD Raz że jest ich mało, dwa że dostajesz gówno do kompletnego remontu i z tego wynika niski wynajem bo musisz sam sobie to remontować za własne pieniądze. I jeszcze trzeba się dobrze przyzwyczaić do tresury w wojsku a nie każdy to wytrzyma.
  • Odpowiedz
@Uuroboros xD możliwe, że szwagier coś tam sobie przemalował, ale to nie jest kompletny remont. Tak naprawdę minusem jest brak mebli (albo plusem). Jak się przeprowadzasz między jednostkami, to dostajesz pokrycie kosztów plus wolne na to.
Oczywiście mieszkania nie są top premium, ale w standardzie, jak się często wynajmuje.
Jeszcze raz podkreślę - jakbym miał zarabiać 4k i mieszkac u mamy lub wynajmować pokój, to wybrałbym wojsko.
  • Odpowiedz
Skoro tak bardzo się wszyscy boją to dlaczego nikt nic nie robi w tej sprawie? Większość woli się skupiać na jakichś głupotach.
I zgadzam się z pytaniem walkthru. Jak wyjedziecie to co zrobicie jak i tam wojna dotrze?
@miku555 Sądzę że nigdy nie udawały, ale to w sumie temat na dłuższą dyskusję.
Dziwi mnie jednak brak myślenia u ludzi i zgadzanie się na bycie traktowanym przez polityków w taki sposób.
  • Odpowiedz
Szybkie pytanko,

za co obecnie ma walczyć Polski mężczyzna 18-30?

-połowa nie ma mieszkania

-połowa jest samotna

-mediana to dokładnie 1000 euro

-nigdy nie dostał nic od Państwa

-ciągle słyszy że jest toksyczny


@Vampire007:
mam mieszkanie
mam żone
zarabiam dużo więcej
dostałem dopłaty do DG
nikt mi tego nie powiedział.

Będę trzymał kciuki za was na froncie :)
  • Odpowiedz