Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki,
moja narzeczona jest nauczycielem z krótkim stażem -od września ubiegłego roku. Pracuje na 1/2 etatu w szkole publicznej. Umowę ma do sierpnia 2025.
Dziś, dyrekcja poinformowała ją, że z powodu dogadania się z innym 'wieloletnim nauczycielem', który zrobił kursy, ona w maju tego roku ma dostać wypowiedzenie i zostać wyrzucona w czasie trwania obowiązującej umowy.
Czy dyrekcja ma prawo wręczyć jej wypowiedzenie z takiego powodu?
Z tego co czytałem w art. 20 KN prawa takiego nie ma, ale może ktoś doświadczony, obyty w prawie, mógłby rzucić jakąś poradą? Co z tym robić?
Jak zareagować?

Bardzo proszę wszystkich znających temat o pomoc co zrobić w ww. sytuacji

  • 11
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Adams_GA art 20 mówi że zwolnić nauczyciela można tylko w 2 przypadkach w nim wymienionych. Żaden z nich nie obowiązuje jej. Wg tego art nie można zwolnić nauczyciela w inny sposób
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Adams_GA ona od września tamtego roku jest nauczycielem... Przeczytałem cały artykuł i nie rozumiem czemu o nim wspominasz. Ona pracuje od niecałego roku i ma umowę na 2 lata. Art 27 mówi o rozwiązaniu umowy na czas nieokreślony, serio cokolwiek ogarniasz w temacie że się wypowiadasz?
  • Odpowiedz
@vorio: napisałeś że tylko artykuł 20 pozwala na zwolnienie to ci wskazałem że nie tylko bo jest też art 27. W jej sprawie nie będzie miała zastosowania w ogóle karta nauczyciela tylko 36 kodeksu pracy ale po takim tekście to już mi się nawet nie chce wam pomagać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Adams_GA w pierwszym poście napisałem że ma umowę na 2 lata a ty przytaczasz art 27 jakby miał cokolwiek wspolnego. Tak, rozumiem że można na podstawie kp też zwalniać, tylko z tego co piszą musi być na wypowiedzeniu powód podany, a tutaj powodu nie ma
  • Odpowiedz
@vorio: tyle samo ma wspólnego art. 20, który w ogóle nie ma tu zastosowania, a napisałem powyżej dlaczego Ci przytoczyłem art. 27 przykładowo, bo napisałeś, że mogą ją zwolnić "tylko" z art. 20 co nie jest prawdą i jeszcze się kłócisz.

a tutaj powodu nie ma

jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Adams_GA jeez jesteś jak typowy nauczyciel, dowiedzieć się czegokolwiek od ciebie sensownego graniczy z cudem, chociaż w swojej głowie na pewno jesteś tym pomocnym
  • Odpowiedz
@vorio: moja postawa wynika z Twojego braku szacunku do mnie i atakowania mnie, tak jak napisałem wyżej, nie chce mi się już poświęcać swojego wolnego czasu na pomoc. Dowiedziałeś się już, że nie ma tu zastosowania art. 20, 27 KN a ma zastosowanie art. 36 Kodeksu Pracy. Rozumiem, to dla Ciebie nie jest niczym sensownym? Oczekujesz rozwiązania na tacy i poprowadzenia za rączkę?
  • Odpowiedz