Wpis z mikrobloga

#ssri #escitalopram #psychiatria
Przyjmuję escilatopram od 4 miesięcy, 10 mg przez prawie cały czas, kilka dni 5 na starcie, potem też 15, ale przez 95% czasu to 10 mg. Do tego pregabalina ale w małych dawkach bo 125-150 mg dziennie rozłożone na 2 dawki. Ile czasu i w jaki sposób powinienem z tego stopniowo schodzić? 10 mg co drugi dzień czy 5 mg przez jakiś czas i potem co drugi dzień 5 mg? I wtedy pregabalina też w kratkę? Nie chcę do szamana pisać bo 300 zł wizyta za 5 minut pewnie xd
  • 8
  • Odpowiedz
@Kokoszka99: jak dla mnie mógłbyś zejść z dnia na dzień, ale odnoszę to do siebie. Ciało samo da ci odpowiedź, citalopram co 5 , pregabe co 75, jak się będziesz czuł może co tydzien. Zasadnicze pytanie, czy dolegliwości przeszły? 4 miesiące to za krótko by schodzic z leków przeciwdepresyjnych i tu powinno leżeć pytanie, a nie jak zejść.
  • Odpowiedz
  • 0
@M0sieznaSpre-eyna: Pojawiły się bardzo dokuczliwe bóle prawej nogi, zimne/ciepłe nogi. Problem był wcześniej przed lekami ale teraz mi się bardzo nasiliło. Z jednej strony nie chcę z nich schodzić, z drugiej strony chciałem zobaczyć chociaż miesiąc bez nich czy te bóle się zmniejszą. A też 10 mg to dla mnie mało, na 15 mg przez tydzień to czułem się całkiem odrealniony, niby fajnie ale też mało mi się chcę, motywacja zerowa
  • Odpowiedz