Wpis z mikrobloga

@slkt: Takie, że jest pewna różnica, między średnią długością życia, a średnią długością życia na emeryturze. Problemem jest to, że faceci nie dotrwają często nawet wieku emerytalnego kobiet, a to są kompletnie inne problemy, niż dyskryminacja w wieku emerytalnym. Nadwyżka kobiet w demografi naszej zaczyna się już od wieku 55-60 lat i to taka bardzo wyraźna i utrzymuje się na podobnym poziomie przez kolejne lata życia ludzi. Zwyczajnie faceci nie dbają
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Mało tego.
Jak dwie osoby w tym samym wieku będą miały identyczną pracę i identyczne zarobki i w wieku 65 lat pójdą obie na emeryturę - jedna to kobieta drugi mężczyzna - to kobieta dostanie 20% więcej tej emerytury.
W sytuacji mężczyzn płacenie składek nie ma w PL sensu bo są wyzyskiwani.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: wystarczy, że kobieta jest podstępna lub jak kto woli, zaradna i znajdzie sobie odpowiedniego faceta, wtedy: od zaraz na 50 letnią emeryturę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

facet takiej opcji nie ma xD
  • Odpowiedz
65 lat pójdą obie na emeryturę - jedna to kobieta drugi mężczyzna - to kobieta dostanie 20% więcej tej emerytury.


@masz_fajne_donice: dodatkowo, przez ostatnie 5 lat kobieta rozlicza się jak ludzie przed 26 r.ż. i płaci pit 0 do chyba 86k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: ostatnie opublikowane przez GUS dane to 23,6 roku dalszego trwania życia dla kobiet w wieku 60 lat i 15,3 roku trwania życia dla mężczyzn w wieku 65.
Zgadnij czy ZUS przy ustalaniu wysokości emerytur kobiet i mężczyzn bierze pod uwagę przeciętne dalsze trwanie życia dla danej płci czy też zawyża emerytury kobiet kosztem mężczyzn.
  • Odpowiedz
@Linnior88: cóż, mi lekarze dają jeszcze circa 30lat życia.

Mam 33. Więc no jestem idealny dla Zusu.

A nie kurła, nie jestem, bo dali mi rentę.

Ale za dużo zarabiam i będę musiał zwrócić w tym roku prawie wszystko co dostałem. A to co mi zostanie może wystarczy na leki xD
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: z przytoczonymi faktami pełna zgoda, natomiast co to ma do kwestii, ofc nieco powierzchownie poruszanej przez mema? Wiek emerytalny nadal jest nierówny, czy to nie jest brak równouprawnienia? Sorry, jeżeli czegoś ważnego nie wychwyciłem, ale autor posta usunął część twoich wiadomości
  • Odpowiedz