Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki książkowe mam pytanie:
Szukam czegoś do czytania dla chłopca lat 9, nie komiksy. Hary Potter przeczytany cały (dwa razy), dzienniki cwaniaczka oraz przygody Mikołajka wszystkie części - również. Magiczne drzewo nam nie podpasowało, opowieści z Narnii również nie siadły. Straszna historia (ci okropni Rzymianie itp.) tak sobie

Magiczne drzewo mamy chyba całą serię i w razie czego możemy się wynieść
#ksiazki #ksiazka #dzieci
  • 45
  • Odpowiedz
@npbs: czemu nie polskie klimaty? Szklarski - trochę już czuć wiekowości, Niziurski - geniusz, top1 literatury młodzieżowej, Nienacki - też fajno
  • Odpowiedz
Seria "Łebski Tomek" Liz Pichon jest podobna do Cwaniaczka i też ma mnóstwo niezależnych od sobie części. Seria Martina Widmarka "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", seria Agnieszki Stelmaszyk "Mazurscy na tropie" lub "Kroniki Archeo".
  • Odpowiedz
@npbs: Zobacz może Anety Jadowskiej seria o Franku i Fince. moje dzieciaki (10, 8, 6) uwielbiają (zresztą zona i ja też). tylko się nie wystrasz tytułów typu "Cyrk martwych makabresek", czy też zalążku historii: dzieciaki jadą na wakacje do dziadka w alternatywnym magicznym świecie, bo ich mama ma operacje raka)
  • Odpowiedz
@npbs ja w tym wieku uwielbiałem Pana Samochodzika. Ach, aż mi się przypomniał zapach tych książek wypożyczanych z biblioteki (). W tym mniej więcej okresie czytałem też Władcę Pierścieni i Hobbita.
  • Odpowiedz