Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ostatnio miałem przyjemność być uczestnikiem kontroli policyjnej w parku. Siedziałem sobie a patrol pieszy postanowił mnie wylegitymować. Chwilę później chcieli również sprawdzić moje kieszenie czy nie posiadam narkotykow. Zrobili to bardzo po łebkach więc eweidnetnie ktoś im nakazał zrobić ileś tam kontroli. No i ok, panowie byli bardzo kulturalni i nawet sobie chwilę pogadaliśmy. Ale tak się składa, że w portfelu miałem resztkę ziela Damiana w torebce strunowej które dodaje do blantow z #medycznamarihuana. Nie pamiętałem o tym nawet a oni tego nie znaleźli. Ziele Damiana jest podobne do suszu mj chociaż oczywiście pachnie inaczej.

Pytanie co by było gdyby znaleźli? Pewnie został bym zatrzymany i zawieziony na komendę na test.Wyszłoby negatywnie i co dalej? Oddają mi susz i się rozchodzimy czy jest robiona jakas dokumentacja i ewentualnie dalsze testy laboratoryjne? Plus jakieś przeszukanie mieszkania? Rozumiem, że na dołku mnie zamkną za legalną rzecz bez THC ale czy jakaś inna procedura niż test błyskawiczny jest wszczęta?

#policja #marihuana #prawo #wykopjointclub



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: parę lat temu na studiach szedłem sobie z ziomeczkiem na zajęcia przez park i nas dopadły policjanty, zupełnie z zaskoczenia i przetrzepali nas jakbyśmy byli z ekipy Escobara
nawet w skarpetach grzebali xD
ofc nic nie zaleźli bo nic nie mieliśmy ale niesmak pozostał.
Z tego co kiedyś czytałem to nawet mając medyczną to żeby uniknąć przypału trzeba mieć przy sobie paragon, receptę i oryginalne opakowanie.
btw. co to jest
  • Odpowiedz
@Dwudziestydrugi nawet mając receptę i oryginalne opakowanie mogą cię zatrzymać jeśli policjant będzie nadgorliwy. Otwarte opakowanie jest już dla nich wystarczającym powodem bo przecież mogłeś coś tam dosypac. Postępowanie przygotowawcze w prokuraturze może trwać nawet kilka miesiecy i dopiero potem zwracają susz xd przy okazji przejdziesz całą procedurę z badaniami suszu i przeszukaniem chaty.

RPO jakiś czas temu apelował do KGP w tej sprawie ale Policja problemu nie widzi bo jak sami
  • Odpowiedz
Oni w ogóle mogą tak z czapy podejść do pierwszego lepszego typa w parku i przeszukiwać kieszenie? Coś mi się wydaje że nie...
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Na komendzie byłby zrobiony test na zawartość THC w substancji. Jeśli by wykrył to czynności byłyby jak do narkotyków. Czy poszedłbyś na dołek albo przeszukaliby Ci chatę - nie wiem, u nas narkotyki są tak powszechne, że prokuratura wszystko poniżej 10 (dziesięciu) gram umarza od razu, a jak jesteś poustawiany to możesz mieć kilogram i też umorzą :)
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @niebiesko-niebieski ziele Damiana na teście nie powinno wyjść bo nie ma nawet śladowych ilości THC (nie jest to sytuacja jak z CBD gdzie na teście wyjdzie). Bardziej chodzi mi o to, czy jakiś złośliwy policjant mógłby w takiej sytuacji uznać że nie wierzy temu testowi i wysyłają to dalej do analizy a przy okazji robimy całą procedurę z dokumentacją narkotykową i przeszukaniem chaty. Bo susz jest z
  • Odpowiedz