Wpis z mikrobloga

Prowadzenie wywiadów/podcastów w domowym studio - temat audio

Mirki czy mikrofony typu bezprzewodowy system DJI Mic/rode wireless go będą obecnie lepszym wyborem do dłuższych wywiadów, a w zasadzie podcastowego stylu niż 2 pojemnościowe mikrofony USB spięte bezpośrednio do PC?

Mam obecnie Samsona c01u pro od lat, stąd mógłbym tylko dokupić drugi mikrofon na USB i statyw, więc jakoś bardzo tanio ten to nie wyjdzie względem bezprzewodowego zestawu.
Przemawia za wireless jednak fakt, że gość przy godzinnej rozmowie mógłby mieć swobodę ruchów, mając na względnie różne branże, nie każdy będzie potrafił mówić 'do' mikrofonu USB.

Z kolei dużo fajniejsze audio dają te mikrofony pojemnościowe USB i to ala brzmienie radiowe chyba przyjemniej się słucha w długich podcastowych formach - sam już nie wiem. Ciekawe czy ta różnica w brzmieniu w ogóle dla przeciętnego widza YT/Spotify ma znaczenie.
Co uważacie, co wygląda lepiej i co będzie lepszym wyborem? (pogląd jak by to wyglądało na zdjęciu)
Dzięki!

#filmowanie #audio #mikrofon #youtube I #polskiyoutube
obywatel_gov - Prowadzenie wywiadów/podcastów w domowym studio - temat audio

Mirki c...

źródło: Screenshot_20240419_104038

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: Glos radiowy to taki cieply niskotonowy dzwiek, o tym mowisz? To sie da zrobic w postprocessie nagrania. Dobry mikrofon bezprzewodowy przypinany na przyklad do kolnierzyka bedzie zbieral na tyle dobrze, ze swoboda ruchow bedzie zachowana, a nie bedzie slychac ocierania sie mikrofonu o material.
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: nie idź w pojemnościowe jezeli nie masz przygotowanego studio/pomieszczenia.
W zasadzie krawatowe wireless to tylko jako backup, tak myślę bo są one upierdliwe przy długich nagraniach…rozładują się ;)
Może być shotgun nad głowami i skadrowany obraz/ujecie?
  • Odpowiedz
  • 0
@Biebrzanski_Ghul: tak, masz całkowitą rację, chciałem potencjalnie dwa USB mikrofony podpiąć pod 1x pc i drugi 1x laptop, ale tak jak pisał @Pan_Slon pomimo, że mam kotary i będę jedna ścianę za sprzętem wykładał w piance, to i tak trudniej by było zaplanować pomieszczenie nawet pół-amatorsko, więc zapewne tu lepiej sprawdzi ssie jednak np. Rode wireless 2x niż 2x Samson c01u pro?
  • Odpowiedz
@obywatel_gov Ciężko powiedzieć, bo nie mam bezpośredniego porównania. Natomiast ten Rode spisuje się naprawdę super. Ja co prawda używam go głównie outdoorowo, bo wygrywa z wiatrem i ważna jest dla mnie bezprzewodowość, ale często biorę go też do voiceoffów nagrywanych w domu. Jakość jest super.
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: uzywanie wireless, w miejscu gdzie nie ma takiej potrzeby to proszenie się o kłopoty. moze rozważ normalne mikrofony, interface audio i dedykowany komp do tego? Jak chcesz tanio to shure sm58, one mają praktycznie ten sam przetwornik co sm7b, jakis preamp do tego i bedzie zacnie - minus to uwiązanie gościa. z drugiej strony do rode mozna wpiac krawatowy mikrofon a nawet jakis nagłowny byle miał minijacka

btw rode wireless
  • Odpowiedz