Wpis z mikrobloga

#tesla #samochody #elektryki Takie trochę przemyślenia z dupy: Pod wpisami o elektrykach na wykopie komentarze z reguły są negatywne, albo negatywne :). Położenie geopolityczne Polski jest, jakie jest. Jeździmy na ropie, która sprzedaje albo rosja, albo obce nam kulturowo dyktatorskie kraje, w dodatku pełne #!$%@? fanatyków religijnych, Wydaje mi się, ze choćby z tego istotnego powodu powinniśmy być zwolennikami elektrycznych aut, przecież każdy elektryk na drodze, to mniej kasy dla putina i #!$%@? z Arabii, czy nikt tego aspektu nie bierze pod uwagę? Dzisiaj nie ma wątpliwości- Rosja jest dla nas krajem wrogim, jednocześnie jak to fajnie określił amerykański senator John McCain po aneksji Krymu "Rosja to stacja benzynowa udająca kraj"!! Kapuściński w rozmowach z arabami mawiał: "Jeździliście na wielbłądach i spaliście w namiotach. Przyszła ropa, jesteście bogaci. Skończy się ropa, będziecie jeździli na wielbłądach i spali w namiotach". Jeszcze raz zapytam, czy to wszystko nie jest istotnym argumentem, żeby przesiąść się na elektryczne samochody? Możemy w ten sposób zagłodzić Rosję a w bonusie wysuszyć źródełko kasy na jihad uważam, ze to sa istotne powody, dla których Polacy powinni sprzyjać autkom elektrycznym całym serduszkiem :)
  • 8
  • Odpowiedz
@Obruni: 70% metali ziem rzadkich produkują Chiny. Ponad 50% akumulatorów też. Polactwo to podwykonawcy i prości robotnicy a nie badacze i pionierzy. Transformacja energetyczna - zamknięcie obecnych zachodnich fabryk i liczenie na zastąpienie je przez fabryki państw które lepiej sobie radzą a są nam "wrogie".
  • Odpowiedz
@frutson: no ok tylko małe sprostowanie Kinczyk sam nie wymysli musi #!$%@? komus technologie xd Kto z nimi pracował ten się w cyrku nie smieje
  • Odpowiedz
@frutson: Jeśli cokolwiek nam nie będzie pasowało, to metale ziem rzadkich są wbrew nazwie dość powszechne, tylko nikomu nie chce się tego kopać u siebie, jak chiniole mogą i to taniej i burdel zostaje u nich. Akumulatory i lit podobnie, amerykanie już swoje dotują, dla chcącego nic trudnego. A gdzie możemy w Europie dużo ropy wydobyć?
@Obruni 90% ludzi pewnie to zwisa i powiewa czym będą jeździć, byle żeby było tanio
  • Odpowiedz
@frutson: @PiotrFr: Nie ma większych problemów z produkcją silników elektrycznych wykorzystujących metale ziem rzadkich (Model 2 /robotaxi od Tesli mają takie mieć). Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale baterie LFP także ich nie wykorzystują/
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Nie ma większych problemów z produkcją silników elektrycznych NIE* wykorzystujących metale ziem rzadkich (Model 2 /robotaxi od Tesli mają takie mieć). OFC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Technolust: no zrozumiałem że zabrakło tego "nie". Potwierdziłem że nie ma, bo niektórzy w ogóle ich nie używali. Renault z Valeo zrobili teraz nowy silnik, który dorównuje rozmiarem i efektywnością tym z metalami ziem rzadkich
  • Odpowiedz