Wpis z mikrobloga

@PustyCzlowiek: @faxepl @emesi @Siateczkasrodplazmatyczna chodzi o to że tak chce fajne wiosenno-letnie warunki aby większość czasu smigać w krótkich i mieć awaryjną bluze lub kurtkę.
SIerpień jest mega ale burze wykluczają sporo dni w tym pięknym miesiącu albo końcówka czerwca albo lipiec albo ich przełom. Bo nienawidzę śniegu i kupy ubrań, ale nie chce ise też narazać na burze. Burza w danym dniu = np. na słowacji zwiedzanie jakiegoś miasta czy
  • Odpowiedz
@SebastianEnriqueAlvarez:

Bo nienawidzę śniegu i kupy ubrań


W czerwcu możesz mieć tam nawet 30 stopni a śnieg i tak będzie leżał, po prostu jego pokrywa po zimie tak szybko się nie roztopi mimo wysokich temperatur. Więc zimowe ubranie jest zbędne. Raczki natomiast mogą się jeszcze przydać. Taki urok Tatr, że bez śniegu sa może 2 miesiące w roku. Zawsze możesz wybrać szlaki na południowej wystawie bo one najszybciej będą suche, na
  • Odpowiedz
@emesi: raczki to mam i nie jest to jakiś problem kijki to samo. Byle śmigać w krótkim na sportowo :D dobra będę obserwował bo byłem w sierpniu na słowacji. Zrobiłem dwa interesujące szczyty ale pare dni z uwagi na burze nie nadawało się do wyjścia wyżej.
  • Odpowiedz
@SebastianEnriqueAlvarez: pogodę z takim wyprzedzeniem ciężko przewidzieć, raz lipiec jest deszczowy, raz sierpień, wrzesień też czasem, a do tego potrafi sypnąć śniegiem. Natomiast to, że teraz jest trochę śniegu nie oznacza, że trzeba mieć niewiadomo ile ubrań, temperatury są na plusie, jak idziesz to też ci ciepło, więc może wystarczyć krótki rękaw, o ile mocno nie wieje, tylko trzeba uważać na śliskie fragmenty i mocne słońce, którego promienie dodatkowo odbijają się
  • Odpowiedz