Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna niedużego komputera, dość mocny ale nie jakiś gamingowy rozmiaru #sff lubię Dell i mają ciekawe komputery optiplex lub vostro, no i tak się zastanawiam bo te delle są na procesorach Intela a ja nie wiem czy nie lepiej coś na ryzen? Czy bez znaczenia? Jak na ryzen to już chyba nie Dell tylko jakis HP patrząc tak na szybko, nie wiem na co za bardzo zwracać uwagę przy takich komputerach, na pewno fajnie żeby display port był ale to chyba standard już #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l nowe, no niezły ten klocek, chociaż się zastanawiam czy nie pomyśleć nad mini tower, fajnie jak by na szerokość miało do 20 cm, w jakieś wiedźminy nie chce grać ale żeby był ten ryzen 7, nie wiem jak te grafiki teraz, te integry z AMD apu się nadają do czegoś czy musi być oddzielna, albo poszukać fajnej zgrabnej obudowy i samemu złożyć, sam nie wiem czego chcę w zasadzie,
Takie sff
  • Odpowiedz
  • 0
@univac-ng zależy jakie, bo Intel też ma jakieś tam Serie proców z mocniejszymi integrami, ale tak ogólnie to amd Radeony są zwykle nieco szybsze przy rasteryzacji.

Zazwyczaj z mniejszymi rozmiarami wiążą się mniejsze możliwości = mniejsza wydajność, ale zwykle też są właśnie zoptymalizowane energetycznie.

No i zależę czego tam potrzebujesz - możliwości rozbudowy w przyszłości?
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l się spodobał mi ten minisforum, tylko chyba displayport nie ma, a to chyba fajnie żeby był co? Wtedy mogę sobie podłączyć monitor jednym kabelkiem
  • Odpowiedz
displayport nie ma


@univac-ng: ma, przez USB-C razem z Power Delivery, ale przecież kable HDMI-DP też są szeroko dostępne na rynku i niedrogie, więc do dowolnego HDMI możesz podpiąć.
Zatem wszystkie najnowsze standardy są na pokładzie.

jeden port 2,5 Gigabit Ethernet, dwa porty USB 3.2 Gen 2 Type-A, jeden port USB Type-C tylko do transmisji danych, jeden port USB 3.2 Type-C z obsługą DP 1.4, dwa porty USB 2.0 Type-A, jedno
  • Odpowiedz
@univac-ng: komputerek zupełnie nie będzie cię tu ograniczał - możesz dowolny monitor, a nawet kilka czy nawet telewizor 4K podłączać.

LG 27MR400-B lub nawet w wersji 24" będzie jak najbardziej spoko z takich podstawowych modeli.

Dell S2421HS jest nieco bardziej wyrafinowany m.in. ze względu na regulację wysokości i pivota.

Więcej porządnych modeli QHD jest godnych polecenia w okolicach tysiaka. Ale śmiało możesz brać nawet 4K:
LG 27UL550P-W 4K
Gigabyte M28U HDR
  • Odpowiedz