Wpis z mikrobloga

Śledzenie wyborów w Krakowie pozwala uświadomić sobie jedną rzecz - że zjawisko "klasowości" zaczyna przenikać na skalę "mikro" do dużych miast.

Zakładam że jest tak jak mówicie - że topniejąca przewaga Gibała jest skutkiem tego, że najpierw zliczane są małe komisje na obrzeżach miasta, a duże w centrum są na samym końcu.

Przypomina wam to coś? Wybory do Sejmu i za każdym razem PiS zaczyna z dużego kopyta, a potem stopniowo maleje z głosami spływającymi z miast.

Tutaj Gibała jest pisem, a młodzi - rolnikami.

Kraków jest miastem o największym wzroście cen mieszkań w Polsce.

#krakow #wybory
  • 12
  • Odpowiedz
@waro: dokładnie, byłem przekonany, że w miastach wszystko leci równo. A tu identyczny podział jak w USA albo w Polsce (miasta-wsie)
  • Odpowiedz
@waro: akurat analiza nietrafiona mocno, bo na Gibałę głosowali młodzi ludzie, w sumie na każdym przekroju wykształcenia. Miszalski wygrał głównie elektoratem Majchrowskiego, 50,60+ - bogaci mieszkańcy centrum
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Gibałę głosowali młodzi ludzie, w sumie na każdym przekroju wykształcenia. Miszalski wygrał głównie elektoratem Majchrowskiego, 50,60+ - bogaci mieszkańcy centrum


@turism0: i to właśnie napisałem.

Młodzi, których nie stać ma mieszkania - są żelaznym elektoratem dla Gibały niczym rolnicy dla pisu.

Starzy, którzy mają mieszkania w centrum i na tym zarabiają - są żelaznym elaktorayem platformy
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
to zobacz jak głosowało ścisłe centrum, które ma dość turystów. Na Gibale. Tam wiedzą, że Majchrowski 2.0 to dalsze oddawanie miasta turystom.


@bugg: no ok. To które dzielnice głosowały na Miszalskiego? Zakładam, że te najbogatsze, ale nie znam Krakowa, mogę się mylić
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
le tu nie masz takiej polaryzacji, że w tym samym powiecie KO ma na wsi 10% a w mieście 45%, tylko 55:45 i na odwrót.


@salcefrytki: polaryzacja jest ogromna ze względu na wiek.

Wśród młodych 30% do 70% dla Gibalskiego i prawie odwrotnie wsrod emerytów.
  • Odpowiedz
  • 1
@waro jak tak teraz patrzę to może i na odwrót jest, kurde późno już, może coś źle mi się kliknelo xDD
  • Odpowiedz
@waro akurat w Krakowie jest to raczej trochę zbieg okoliczności, a przynajmniej z innych powodów niż w kraju. Najpierw spływają komisje w Nowej Hucie, gdzie jest najwięcej starych osób (i faktycznie tam PiSowi też idzie zawsze lepiej), a na koniec komisje z Prądnika Białego, który z jakichś powodów od zawsze jest ultrapartyjny i ma jedyną radę dzielnicową z większością PO (w pozostałych prawie wszyscy radni są niezależni).
  • Odpowiedz