Wpis z mikrobloga

Drogie Mirabelki i Mirki

Po wielu miesiącach pracy mam wielką przyjemność przedstawić Wam moją aplikację E-IPBOX.
TL;DR jest to apka, która pozwala prowadzić ewidencję potrzebną do skorzystania z ulgi IP BOX.
Informacje wraz z instrukcją obsługi i linkiem do pobrania znajdziecie na ewidencjaipbox

Aby godnie celebrować to wydarzenie organizuję #rozdajo
Do zdobycia jest 5 pakietów na rok podatkowy 2023.

Plusujący biorą udział. Po zakończeniu zostaną wysłane kody odblokowujące dany rok podatkowy wraz z instrukcją jak z nich skorzystać.

Trochę historii:

Skąd pomysł na pchanie się w takie nudne rzeczy jak ewidencje, rozliczenia podatkowe itp. Otóż sam korzystam z ulgi IP BOX i było dla mnie wielkim problemem znalezienie informacji, co jest w ogóle potrzebne i jak powinno się to robić. Często też umówienie się na termin nie na za milion lat na wykonanie takiej ewidencji przez biuro rachunkowe graniczyło z cudem i kosztowało sporo monet. Postanowiłem, że nie odpuszczę i zacząłem się edukować w tej kwestii. Spędziłem nad tym dziesiątki godzin i w końcu zrobiłem swoją pierwszą wersję w arkuszu kalkulacyjnym. Wiązało się to ze sporą niepewnością i dużym ryzykiem popełnienia błędów przy ręcznym wprowadzaniu danych. Porobiłem reguły żeby to co ma się ze sobą dodać się dodawało. Już widzę gąskę, zaczynam podnosić rękę na przywitanie i okazało się, że po zsumowaniu wszystkiego gdzieś zawieruszył się 1 grosz bladatwarz.jpg Stwierdziłem, że tak się nie da żyć i postanowiłem napisać program, który to wszystko zautomatyzuje. Moduł wykonujący wszystkie obliczenia został pokryty w 100% testami automatycznymi. Wprowadziłem dane, które wcześniej próbowałem obliczyć ręcznie w arkuszu i mój grosik odnalazł się cały i zdrowy lecacelzywzruszenia.jpg Stwierdziłem, że skoro ja mam takie problemy to możliwe, że jest więcej takich osób. Po kolejnych setkach godzin i dopracowaniu jest i on E-IPBOX.

O aplikacji:

Zapytacie się pewnie hurdur dlaczego to jest ma macOS #sadpepe? Wyjaśnienie jest całkiem proste. Już blisko 9 lat zajmuje się programowaniem na platformy Apple i po prostu umiem w japko. Od czegoś trzeba było zacząć i wydało się naturalne zacząć od czegoś co się zna.

Apka bazuje na miesięcznych plikach JPK_PKPIR. Każdy kto prowadzi działalność i rozlicza się w oparciu o Księgę Przychodów i Rozchodów posiada takie pliki. Jeśli sami nie prowadzicie księgowości to wasze biuro rachunkowe doskonale będzie wiedziało o co chodzi. Możecie poprosić o przesłanie tych plików do Was w formacie XML. Pliki te wprowadza się do apki (spokojnie, dane nie są nigdzie wysyłane, nie ma potrzeby zakładania konta. Wszystko dzieje się lokalnie. Jedyne co się dzieje online to połączenie z AppStore w celu sprawdzenia jaki pakiet został kupiony). Dzięki temu możemy oznaczyć odpowiednio koszty i dodać zadania do faktur przychodowych, które robiliśmy w danym miesiącu. Dokładniejszy opis jest w instrukcji. Po wprowadzeniu danych możemy wygenerować pełną ewidencję w formacie PDF oraz wartości PIT, które wykorzystamy przy rozliczeniu rocznym. Jeśli sami się nie rozliczacie możecie przesłać te wartości księgowości i powinni bez problemu dać sobie radę.

PS
Wiem, że konto zielonka ale postanowiłem oddzielić prywatne konto od produktowego żeby lepiej zarządzać komunikacją.

#podatki #ipbox #eipbox
eipbox - Drogie Mirabelki i Mirki

Po wielu miesiącach pracy mam wielką przyjemność p...

źródło: rozdajo

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
✨️ Czas ogłosić wyniki ✨️

Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj

Zwycięzcy:
· @RamtamtamSi
· @Tryggvason
· @WykopX
· @DrobiowaBagietka
· @Puccaa

Liczba zakwalifikowanych osób: 13
Szansa na wygraną: 38.46%

Data przygotowania i zamrożenia listy uczestników: 24 kwietnia 2024 - 20:00:05.

@eipbox pamiętaj aby dostarczyć obiecane nagrody.

Gratulujemy wygranym i życzymy kolejnych sukcesów.

Chcesz stworzyć własne #rozdajo? Zajrzyj na stronę Mirko Loteria
  • Odpowiedz