Wpis z mikrobloga

Dzien dobry wszystkim,
Globalne ocieplenie? Dobre sobie, temperatura wzrosla o jeden stopien w ciagu kilkudziesieciu lat, to jakie to ocieplenie? Dobre sobie. Bzdury co najmniej jak z ta teoria "ewolucji". Jakos jak ide do zoo to nadal widze malpe a nie czlowieka, wiedz gdzie ta ewolucja? A wiec wracajac do wywiadu, profesorze czarnek....
Ps. Dla tych co nie wiedza, obejrzyjcie sobie wczorajszy wywiad na kanale zero, gdzie redaktur popisal sie wiedza na temat zmian klimatycznych.

#sejm #polityka #kanalzero
why1sthat - Dzien dobry wszystkim,
Globalne ocieplenie? Dobre sobie, temperatura wzro...

źródło: temp_file3722477131463457817

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@why1sthat: Ja #!$%@?ę, Wy dalej nie rozumiecie jak to działa? Ten przebrzydły typ to robi specjalnie. Rzuca takie aluzje, żeby się poniosło, że hurr durr Mazurek debil i święte oburzenie jak tak można. To służy tylko wywołaniu kontrowersji i ruchu na tejże.
20 lat temu jak ktoś kupował "Fakt", to się z niego śmiali, że clikbaity czyta zamiast prawdziwej prasy. Że to tabloid, a nie dziennikarstwo. Dziś Mazurek i Stanowski robią
  • Odpowiedz
@pokawa: Nie wolno być sceptykiem w tej sprawie bo konsensus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A to że w historii było wiele konsensusów które okazały się manipulacją finansowaną przez organizacje to już nie ważne. Teraz mamy bezgranicznie ufać, bo tak.
  • Odpowiedz
Zmiany klimatyczne na tej planecie następują od zawsze a to jak my sobie wyobrażamy konsekwencje to wielka spekulacja i wg mnie straszenie babokiem


@spider19447: no i kończyły się np. wielkim wymieraniem gatunków xD
  • Odpowiedz
@spider19447
Dobra. Wyobraź sobie, że spowodowaliśmy wielkie oziębienie. Wg ciebie lodowiec aż po Kraków to taka wspaniała wiadomość?

To, że obecne zmiany klimatu są dziełem człowieka nie podlega dyskusji. To już fakt.
  • Odpowiedz
@spider19447:

Wyobraź sobie, że spowodowaliśmy wielkie oziębienie. Wg ciebie lodowiec aż po Kraków to taka wspaniała wiadomość?


Nie odpowiedziałeś na pytanie:
Wyobraź sobie, że spowodowaliśmy wielkie oziębienie. Wg ciebie lodowiec aż po Kraków to taka wspaniała wiadomość?
  • Odpowiedz
jakoś lata badań nad dziurą ozonową posżło się jeb..ć do kosza

dziwne że obecnie artykuły mówią co innego, ale "mądrego" to czasem miło posłuchać XD


@turfa8: Jakie badania poszły się #!$%@?ć i dlaczego? Zostało zanegowane istnienie dziury ozonowej? Czy może mechanizm jej powstawania został błędnie opisany i zrobiony od nowa?
Które artykuły i co dokładnie one opisują? Na razie to #!$%@?łeś ogólnik "naukowcy to debile" poparty "obecnymi artykułami"xD

Bo ja widzę
  • Odpowiedz
@malinq: Mógłbyś rozwinąć co masz konkretnie na myśli? Dlaczego obecne badania np. wielkości lodowców, czy nieznane dotąd z historii tempo wzrostu średniej temperatury uważasz za niewystarczające? Korelacja pomiędzy zmianami, a poziomem emisji jest wyraźna i dobrze opisana, na tyle dobrze by światowi klimatolodzy niezależnie ocenili to jako jedyne i najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie. Im to wystarcza, randomowemu wykopkowi nie, więc rozwiń proszę, jakie "badania" dodatkowe masz na myśli?
  • Odpowiedz
@why1sthat: caly swiat ma w dupie te wasze teorie. Normalnie pala śmieciami w Afryce, Indiach doslownie wszedzie. Pakole leja plyn z akumulatorów i olej do rzeki. Wszyscy mają wszystko w dupie ale ja jako Europejczyk mam placic 70% pensji plus jakies taksy klimatyczne bo cos tam xD zwariowaliście. Przeciez dla Polaka takie ocieplenie klimatu jest nawet korzystne. Winnice sobie założymy.

Jestescie DYWERSANTAMI
  • Odpowiedz
Gdzie tu masz wnioski, jak nawet w linku masz napisane, że to opinia?


@malinq: Wnioski to masz w badaniach przekrojowych, tutaj masz artykuł wikipedii, opisujący wnioski z takowych badań. Czytałeś ty w ogóle kiedyś jakąś publikację naukową? Bo piszesz, jakbyś zielonego pojęcia nie miał o tym, a jednak chcesz wszystkim udowadniać, że nie mają racji.
  • Odpowiedz
@spider19447: Nie, raczej chodziło mi o to, że klimat stanie się mniej przyjazny dla naszej cywilizacji technicznej i naszego stylu życia. Fale upałów spowodują pogorszenie plonów i wzrosty cen żywności, do tego długotrwałe susze mogą powodować blackouty. Do tego pojawią się na ziemi miejsca okresowo niezdatne do zamieszkania przez ludzi. Nie popieram wszystkich działań UE w kwestiach ochrony klimatu, ale można jednocześnie sprzeciwiać się im, jak i nadal podtrzymywać że zmiany
  • Odpowiedz