Wpis z mikrobloga

Czołem. Mam przygotowany przepust w domu do położenia światłowodu. Chciałbym już teraz przeciągnąć przez peszel kabel aż do granicy posesji. Orange dopiero będzie kładł kable wzdłuż płotu, więc chciałbym być już gotowy :P Pytanie - jaki rodzaj/typ światłowodu położyć? jednomodowy? sc-apc? simplex?

#budujzwykopem #internet
  • 5
  • Odpowiedz
@michauuu: Nie wiem czy Orange działą tak samo ale od mojego miejscowego dostawcy możesz kupić światłowód na metry i potem sobie włożyć tam gdzie chcesz. Jak przychodzi do podłączenia to przychodzą i spawają.
  • Odpowiedz
@ProgramistaNaBudowie: https://www.eltrox.pl/p/28157-mikrorura-doziemna-200m-12-8-mm coś takiego?

ja będę musiał położyć coś od granicy działki do domu co umożliwi wprowadzenie światłowodu

co jak np. taka mikrorurka musiała by prowadzić światłowód pod podjazdem dla samochodów? gołą się kładzie w ziemi czy jednak rura osłonowa a w niej dopiero mikrorurka? tak samo jak np. przechodzi pod fundamentem, który może pracować
  • Odpowiedz
@Catmmando: Ta rurka sama w sobie służy jako osłona i nie potrzeba dodatkowo arotów już kłaść. Ona jest osłoną dla światłowodu. Rozwijasz, dbasz o kąty, żeby nie były zbyt ostre. Nic temu nie będzie. Podjazd jakoś specjalnie się nie ugina, też jest wykonany na podsypce, więc swoją nośność ma. Jeśli masz wątpliwości to włóż mikrorurkę w arot lub peszel na tym odcinku, ale moim zdaniem to zbędne. U siebie mam póki
  • Odpowiedz
  • 0
No dobra, peszel mam tylko w środku już są 2 kable więc chciałbym światłowód sobie teraz przepchnąć, stąd pytanie o standard
  • Odpowiedz