Wpis z mikrobloga

Przepraszam, że zagłosowałem na Trzecią Drogę, umożliwiając tym samym powstanie tego rządu. Szybko się okazało, że to była totalna pomyłka.

W ciągu raptem tygodnia:
- forsowanie 22 mld dla deweloperów kosztem marzeń wielu pracujących ludzi o swoim własnym kącie
- sabotowanie CPK - kluczowej inwestycji dla Polski, która powinna być budowana ponad podziałami partyjnymi
- zapowiedź o wysyłaniu na rzeź do okopów naszych ukraińskich przyjaciół, którzy mieszkają tu od lat. Uczą się, pracują i budują wspólnie z nami naszą gospodarkę. Dzisiaj zostali zdradzeni przez Kosiniaka-Kamysza. Ukraińscy mężczyźni mają dla polityków jeden cel - umrzeć w maszynce mięsnej. Nas - polskich mężczyzn - też to może czekać.

Jeszcze raz przepraszam wszystkich, którzy mnie ostrzegali. Ponownie naiwnie uwierzyłem cynicznym politykom. Chyba się po prostu już do tego nie nadaję (,)

#ukraina #polityka
  • 29
  • Odpowiedz
@SoplicaTadeusz: Tak, koncepcja - za to plan kolei był robiony przez Patryka Wilda, brata Macieja Wilda:
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/100-mld-zl-na-system-kolei-przy-cpk-wymyslil-go-jeden-czlowiek/sg7ecw2

Bez żadnych analiz, bez #!$%@? niczego. A sam Wild jest po architekturze i nie ma bladego pojęcia, co robi. Były już z nim problemy na stopniu samorządowym

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,po-co-gminie-doradca-na-poziomie-liceum,wia5-3312-70208.html
  • Odpowiedz
za to plan kolei był robiony przez Patryka Wilda, brata Macieja Wilda:


@johny-kalesonny: tymczasem w artykule, który sam przytaczasz:

Jak ustalili dziennikarze "GW", prace nad Koncepcją CPK prowadził Zespół Doradczy, który został powołany 6 lipca 2017 r. Składał się on z 11 osób, w tym autorów artykułu Wojciecha Zdanowskiego i Patryka Wilda


Czyli niby wizja 1 osoby, ale sam artykuł był pisany przez 2 osoby, a cały zespół składał się z
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Ja nie miałem wobec nich wielkich oczekiwań, ale przy obecnej scenie politycznej i są jest najlepszym wyborem, bo oprócz niej mamy szurów i prorosyjskich propagandystów z Konfederacji i skorumpowany PiS. Co do tych zarzutów, które tu wymieniłeś to mogę powiedzieć, że są głosy, że rządzie grono zwolenników bk0% się zmniejsza, a co do CPK to na 99% nie zostanie wywalone, bo to prosta droga do spadku poparcia, o czym oni
  • Odpowiedz
Plan CPK ma już kilkadziesiąt lat, a koncepcja powstała jeszcze za komuny


@SoplicaTadeusz: DOKŁADNIE. Według tego projektu z 1978 roku, do zakładów pracy pociągami będzie dojeżdżać 80% pracowników, co pozwoli zaoszczędzić fabrykom na PKS'ach. Szkoda tylko, że 85% zakładów, które były w 1970 roku, już nie istnieje, a ludzie mają własne samochody.
  • Odpowiedz
Czyli niby wizja 1 osoby, ale sam artykuł był pisany przez 2 osoby, a cały zespół składał się z 11 osób


@zobq: Przeczytaj jeszcze raz

Jej podstawą jest "Koncepcja przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność — Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej", która — według dziennikarzy — jest jednym wielkim odwołaniem do artykułu z 2012 r., który w magazynie "Rynek Kolejowy" opublikowali Patryk Wild i Wojciech Zdanowski.

Jak ustalili dziennikarze "GW",
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: dobrze byś zrobił na przyszłość gdybyś przestał chodzić na wybory bo świadomość masz, ale co z tego jak za moment znowu oddasz głos na ewidentnych populistów czy kolejną przybudówkę którejś z partii matek bo nie masz nosa do tych spraw
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: czyli 2 osoby napisały artykuł o możliwym rozwoju kolei w 2012. Później 2 osoby weszły do zespołu liczącego 11 osób, który budował na podstawie tej koncepcji dalsze plany.
Powstały m.in. modele prognozujące liczbę pasażerów kolei. Były też inne dokumenty (dostępne na stronie CPK), np. biała księga rozwoju kolei.

Gdzie problem? To chyba dobrze, że wzięto osoby, które już 2012 prowadziły jakieś prace koncepcyjne na temat rozwoju PKP.
  • Odpowiedz
Później 2 osoby weszły do zespołu liczącego 11 osób,


@zobq: Jedna osoba

który budował na podstawie tej koncepcji dalsze plany.


@zobq: Skopiował właściwie jotę w jotę

Gdzie problem?


@zobq: W tym, że nie ma to żadnej racjonalnej podstawy w postaci analiz
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Powstały m.in. modele prognozujące liczbę pasażerów kolei. Były też inne dokumenty (dostępne na stronie CPK), np. biała księga rozwoju kolei.

Nie ma czy wyborcza nie znalazła?
  • Odpowiedz