Wpis z mikrobloga

Czołem mireczki, przymierzam się do rozplanowania wystroju mieszkania, doświadczenia mam w tym niewielkie, szukam inspiracji jak mogę zmienić/poprawić kilka elementów z tego rzutu (to taki wstępny), najbardziej obszarów pozaznaczanych kolorami:

- żółty: tam nie znajdę za bardzo miejsca na szafy (od drzwi wejściowych jest 20cm i 105cm po ścianie do drzwi od salonu), ale chciałbym schować tam skrzynkę z bezpiecznikami (przenieść ją znad drzwi przy wymianie instalacji), zrobić jakiś panel na rzeczy smart (opcjonalnie), mieć poręczne miejsce na klucze/dokumenty/inne duperele, jakieś płytkie półki/szufladki/haczyki i lustra na przykład?

- pomarańczowy: aktualnie są tam dwie szafy w zabudowie i nad wejściem do pokoju (nazwijmy pawlacz) - myślę, że utrzymałbym tę konwencję, bo jest praktyczna, tylko którąś z szaf przerobiłbym na taką "półotwartą", żeby miała siedzisko do zakładania butów i haczyki na ubrania i np. spróbować przenieść drzwi od sypialni w linię szaf (podobają mi się takie bezryglowe niewidoczne drzwi) co nadałoby temu korytarzowi płynną linię prostą i ukrywało część sypialną

- czerwony: chcę, żeby każde z nas miało swobodne dojście do łóżka (wstajemy o różnych godzinach), więc preferuję styl małżeński, nie chcemy się tam sobie nad głową tłuc szafami, ale może na taką dostępną przestrzeń rozważyć zabudowę i przechowywać tam rzeczy sezonowe/kołdry/pościel/zasłony? stolik w sypialni się tam przyda, bo różowa potrafi mieć dni pracy gęste w spotkania i dzwonienie, a jest mobilna więc przydałoby się ratunkowe miejsce do pracy inne niż biurowy + do poczytania książki przed snem itd.

- fioletowy: na pewno nie chcę gołej ściany, a myśląc o zagospodarowaniu umiarkowanego metrażu mieszkania rozważam zabudowę: na jakieś duperele, minibarek, rtv itd., niekoniecznie zabudować całą ścianę, ale też nie iść w stronę telewizor + zawieszona szafka na 4 drzwiczki
rozważałem zamienić ze sobą ściany z narożnikiem i tv, ale wtedy mam bardzo ograniczone możliwości, bo blokują mnie drzwi wejściowe i balkonowe (od ściany do balkonowych jest 100cm, ściana-wejściowe poniżej 40cm)

- zielony: wiem, że na 60m^2 garderoba może wydawać się śmieszna, ale tamten pokój ma do tego niezłe predyspozycje - jest tuż obok łazienki (więc mamy fajną komunikację z łazienką), trzeba przez niego przejść do części biurowej (przestałbym pracować w gaciach), można powiesić lustro naprzeciw, ogarnąć dobre oświetlenie, przedłużyć korytarz; z kolei w części biurowej raczej nic więcej nam do szczęścia nie trzeba - pod biurkami byłyby komody na dokumenty itd., różowa nie potrzebuje biurka 180x80, prosiła uwzględnić jej gdzieś toaletkę i na takie miejsce mówi że ok, na dostawionej działowej chciałbym tam tablicę magnetyczną, drzwi (wcześniej rozważałem zwykłą ściankę) dają nam wrażenie odcięcia się od reszty mieszkania i zakodowanie w głowie, że teraz jest czas na pracę (mamy z tym duży problem aktualnie na homeoffice)
przy tym przydałoby się tam wyburzyć dotychczasowe dzwi, a jak nie bardzo, to na ścianie między progiem a drzwiami do łazienki dostawiłbym jeszcze jakąś wąską szafę na sprzęt do sprzątania + dla kota

- niebieski: aktualnie nie ma tam miski WC i jest wanna, ale chcielibyśmy mieć dwie miski w mieszkaniu (z doświadczenia xD) a oddzielna ubikacja daje temu szanse, tylko nie wiem czy taki układ będzie okej (kabinę dałem dla przykładu 75x80, pralka/suszarka 60x60, nie sprawdzałem czy takie istnieją), wymiary mogą lekko odbiegac od rzeczywistości więc to trochę układ na wyrost, tam jest też po podłodze pozioma zabudowa na rurę, 12cm od sciany, ale zawsze można zrobić stelaż podtynkowy wc a na prysznic taką półeczkę w ścianie i zwężyć łazienkę

kuchni nie uwzględniam, bo jest dość nowa, większych zmian poza dodatkowym oświetleniem tam nie będę robił

#remontujzwykopem #mieszkanie #urzadzajzwykopem #wystrojwnetrz #wykonczenia
warsztatyrentierskie - Czołem mireczki, przymierzam się do rozplanowania wystroju mie...

źródło: rzutplan

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@warsztatyrentierskie: W salonie nie chcesz normalnego stołu? Całe życie będziesz jadł zgarbiony nad stolikiem kawowym? Ja bym nie robił kanapy w kształcie U tylko w L. Wtedy na ścianie na dole od strony sypialni zrobić TV. A w wolnym miejscu umieścić normalny stół i krzesła. Masz 18m2, jest na to miejsce.
  • Odpowiedz
@Hutnik3: Dobrze zrozumiałem Twój pomysł na zdjęciu?
Właściwie to salon ze stołem wyciąłem z rozważań, bo zakładałem tak (i o tym nie wspomniałem w poście):
- w kuchni mamy tam stół wystarczający dla naszej dwójki (a w razie czego plus dwóch gości też powinien ogarnąć), chcielibyśmy raczej standardowe posiłki zjadać właśnie w kuchni zamiast się z nimi nosić do salonu, tam to raczej jakieś chrupki itd. a kawowy na położenie nóg,
warsztatyrentierskie - @Hutnik3: Dobrze zrozumiałem Twój pomysł na zdjęciu?
Właściwie...

źródło: salon_ze_stolem

Pobierz
  • Odpowiedz