Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, czy #warszawa powiększy się za naszego życia? Wydaje mi się, że mieszkańcy Ząbek opowiadali się za np. Do tego mamy sporo źle zarządzanych gmin typu Jabłonna, którym - sądząc po tym, jak zmienia się Aleksandrów - by to pomogło.
  • 17
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin Przyłączenie okolicznych wiosek nie jest na rękę mieszkańcom. Chodzi o podatki, dlatego np. nowa Iwiczna nigdy nie wejdzie w skład Warszawy chociaż Ursynów bardzo tego chciał i lobbował.
  • Odpowiedz
  • 0
Przyłączenie okolicznych wiosek nie jest na rękę mieszkańcom.


@Notabene: hmm. A co ze wzrostem wartości nieruchomości? "Warszawa" w adresie autentycznie przekłada się na wzrost cen o co najmniej 30%. Widać porównując działki tuż przy granicy miasta z tymi na granicy (ale w obrębie miasta już).

Moim zdaniem gra warta świeczki.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin twoje zdanie nikogo nie obchodzi.

1. Podatki
2. Znajomi, przyjaciele, ułożone życie i spokój
3. Przywiązanie do miejsca zamieszkania

Z perspektywy osoby posiadającej swoje mieszkanie na warszawskiej ochocie, bez kredytów i innego gówna napisze ci wprost, możesz dawać mi dwa miliony za te 40m2, nigdy nie sprzedam swojego dzieciństwa i swoich wspomnień.

Nie wszystko co według ciebie się opłaca ma sens. Moje dzieci będą miały te mieszkanie albo ja na starość,
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin nikt się nie będzie chcieć przyłączać z obrzeży, bo cała kasa będzie szła do City of Warsaw czyli najbogatszego Śródmieścia, Woli i Mokotowa. A reszta dalej będzie żyć jak na Białołęce bez kanalizacji
  • Odpowiedz
  • 0
@Notabene: ale o czym Ty piszesz, dobry człowieku? Z czym polemizujesz? Czy ja gdzieś napisałem, żebyś wyprowadzał się z Ochoty?

Pomyliłeś wątki. To temat o powiększeniu Warszawy.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin

Ech ty #!$%@? debilu. Krótko wytłumaczyłem ci, że twoja gra warta świeczki nie jest warta tej świeczki dla normalnej osoby która mieszka w swojej nieruchomości. Nikt z nas nie siedzi i nie patrzy na cyferki i tabelki wzrostu wartości nieruchomości.

Przyłączenie wioski do Warszawy to problem dla wioski, strata dla gminy i dla mieszkańców.
  • Odpowiedz
  • 0
Nikt z nas nie siedzi i nie patrzy na cyferki i tabelki wzrostu wartości nieruchomości.


@Notabene: z jakich nas? Większość osób interesuje wzrost wartości posiadanej nieruchomości, w tym również wtedy, gdy nie planują jej sprzedać.

Nie będzie żadnych strat dla gminy, bo gmina przestanie istnieć. A mieszkańcy wyłącznie zyskają.
  • Odpowiedz