Wpis z mikrobloga

Pytanie amatora ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Etap oczekiwania na warunki zabudowy, chyba pora rozglądać się za ekipą budowlaną… czy na ogół przyjęło się, że ekipa ogarnie od dziury w ziemi, po SSO, czy szukać oddzielnie pod fundamenty, ścianki etc ?

Może ktoś zna dobrą ekipę w okolicy #kielce ?

#budujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
@c43amg Kielce są akurat po dobrej stronie Wisły w tym przypadku.
@GuruWax zwyczajowo ekipa powinna ogarnąć wszystko od fundamentów do dachu. Z dachem bywa różnie bo czasami jednak trzeba brać ekipę typowo dekarską i wydaje mi się to sensowne.
  • Odpowiedz
Lepiej jedna ekipa bo nie będą zganiać jedni na drugich. Ja teraz buduję (własnymi rękami) i z ekipami jest tragedia. Obok są dwie budowy i to co się wyprawia to jest coś niemożliwego. Np. w jednym domu fundament ma odchyłkę od pionu 31cm - na kilkunastometrowym domu. W drugim, stropodach w łazience na 3 czy 4 metrach odchyłka od pionu 10cm - jak wylewali to "majstrowi" się chyba z jednej strony źle
  • Odpowiedz
@GuruWax: mi wszyscy doradzali aby brać jedną, a teraz wiem że lepiej brać oddzielne, jak ktoś robi tylko fundamenty to zrobi je dobrze, jak ktoś robi wszystko to olewa bo sobie najwyżej potem coś poprawi, a potem się okazuje że poprawił, ale już tak dobrze nie jest. Ja polecam oddzielną ekipę od fundamentów, następna ekipa od murów, stropów itp, następna ekipa od dachu.
  • Odpowiedz
lepiej jedną.. ja miałem zajebistą ekipę - od dziury w ziemi po czubek dachu.. cenowo ok, jakość super.. 10lat temu robili, do tego jeszcze potem ogrodzenie, mur itp.
  • Odpowiedz