Wpis z mikrobloga

#ukraina no ale co sie dzieje chkopaki? dlaczego macie taki bol dupy, ze ukry chca sciagnac do siebie mieso armatnie? chcecie, zeby przegrali te wojne i zebysmy mieli putina pod warszawa? XDD
  • 45
  • Odpowiedz
obowiazkiem obywatelskim mezczyzny, jest bronic swojego kraju podczas wojny


@Misticmac: dlaczego tylko mężczyzny? Tylko nie mów mi, że kobiety rodzą dzieci, bo padnę ze śmiechu. Z tego co wiem to jesteśmy sobie równi.

to nie tylko przywileje, ale rowrniez obowiazki


Moje ciało, mój wybór. Zapomniałaś chyba, że w demokracji to władza jest na usługach ludu, a nie na odwrót. Przynajmniej w teorii..
  • Odpowiedz
@Misticmac: okej, ale dalej nie zmienia to faktu, że zmuszanie kogokolwiek do umierania za cokolwiek jest zwyczajnie bestialskie. Aparat władzy powinien zapewnić nam obywatelom armię, w której służą ludzie liczący się ze skutkami swojej służby i są gotowi do ostateczności, czyli do oddania życia dla dobra kraju. To jest chore, że żyjesz sobie spokojnie ze swoją rodziną, a z dnia na dzień możesz otrzymać teoretycznie wyrok śmierci.
  • Odpowiedz
  • 0
@kinkykylie: ale Ty bedac mezczyzna nie jestes swiadomy, ze twoim konstytucyjnym obowiazkiem jest bronienie ojczyzny podczas wojny? czy sie z tym nie zhadasz? a skoro sie nie zhadzasz to dlaczego nie zrzekniesz sie obywatelstwa?
  • Odpowiedz
konstytucyjnym obowiazkiem


@Misticmac: i widzisz. Taki chory system ma prawo istnieć tylko dlatego, bo Ty i inni w to wierzą, że tak jest i #!$%@?. Ja się osobiście nigdzie nie zgadzałem na oddawanie życia za linie na mapie, które dzisiaj są w jednym miejscu, a za tydzień mogą być kompletnie gdzie indziej.

Nie wiem czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, ale jestem ciekaw czy byłbyś w stanie z dnia na dzień skreślić
  • Odpowiedz
  • 0
@kinkykylie: no nie rozumiem. nie zgadasz sie z prawem krajowym, bo Ci nie na reke. nikt Ci tu nie kaze byc, czy legitymowac sie jako Polak. nie wiem, Twoim zxdaniem jesli nie wierze w zapisy o ruchu drogowym, to moge zapierdzielac, jak mi sie zywnie podoba? :D zyjesz w takim kraju, a nie innym. Nikt Cie tu nie trzyma na sile. Nie podoba sie, ze bredziesz musial bronic ojczyzny w stanie
  • Odpowiedz
@Misticmac:

No tak. Po co starać się zmieniać miejsce, w którym mieszkasz na lepsze. Just wyjedź bro. Tak jak z lekarzami, co walczyli o lepsze warunki. Niech jadą, a później dlaczego polska służba zdrowia leży i kwiczy xD Kończę ziom, ta dyskusja nie ma sensu. Pamiętaj tylko, żebyś w życiu codziennym stosował się do swoich rad. Jeśli kiedykolwiek będziesz narzekać w Polsce na cokolwiek, to just wyjedź stąd xD
  • Odpowiedz
@xdTM to była tylko kwestia czasu, czołgów amunicji możesz wyprodukować stosunkowo szybko, ludzi do ich wykorzystania niestety już tak szybko nie zrobisz.
A jak przejdziesz się po rynku we wrocku czy nocnej Warszawie zobaczysz ile młodych Ukraińców jest gotowych do walki za swoją ojczyznę.
I nie wpieraj że to uchodźcy bo duża część z nich jest ju w Polsce dłużej niż 24lutego, a wielu w tym czasie już dorosła do pełnoletności.
  • Odpowiedz
  • 0
@kinkykylie: doskonale rozumiem, że jesteś oburzony, że jak to tak, trzeba ojczyzny bronić. Przecież masz swoje życie i sprawy i co masz teraz ginąć? Nikt nie powinien ginąć! (Tylko. I którzy będą musieli bronić kraju i kobiet to będą musieli, bo taka pipa jak ty to jest obruszona)
  • Odpowiedz
@Misticmac: nom, niestety jestem pipą, bo uważam, że państwo powinno zapewnić nam silną armię, a nie wysyłać losowych Kowalskich na rzeź xD

Art. 4.


Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Według konstytucji, to my powinniśmy wysyłać polityków na front. Nie na odwrót xD
  • Odpowiedz